Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Kometa vyhrála i pro legendy

Hokejisté Brna nastoupili proti Olomouci v replikách historických dresů. | foto: Monika Hlaváčová, MF DNES

30 2008
Černošedé dresy, v nichž válela legendární Rudá hvězda Brno v 50. letech, stále neztratily své vítězné kouzlo. Ve středu je navlékli současní hokejisté Komety a stejně jako jejich slavní předchůdci nedali soupeři šanci: Olomouc na domácím ledě porazili 3:0.

Brněnský klub tak úspěšně oslavil 55. výročí od svého historicky prvního zápasu. Triumfu domácích tleskaly i legendy brněnského hokeje, které si naopak před utkáním užily aplausu vyprodané haly Rondo.

Oldřich Machač, Rudolf Potsch, Zdeněk Kepák, Jaroslav Jiřík, František Mašláň, Jaromír Meixner, Ivo Winkler, Josef Černý, František Ševčík, Richard Farda, Vladimír Nadrcchal, Karel Ševčík, Jiří Kolouch, Karel Skopal a Vlastimil Bubník převzali od brněnských hráčů dresy a od vedení čestné VIP vstupenky.

"Tak by to mělo být. U nás v Česku se na slavné hráče minulosti trochu zapomíná, v Kanadě si jich cení mnohem víc," říkal brněnský trenér Vladimír Kýhos. "Hromada lidí ani nevěděla, že tu ti pánové výborně hráli hokej. To je špatně a je to škoda." Hráči Komety si však slavnostní atmosféru zápasu užili. "Hlavně pro nás Brňáky to bylo něco speciálního.

Jako děcka jsme tu něco odehráli a půlka těch pánů, co byli na ledě, nás trénovala. Byla velká čest jim předat dres a jsem rád, že jsme zvítězili," sdělil obránce Robert Kántor, jemuž dávali za vzor jiného beka Oldřicha Machače. "Říkali mi, že já jsem prd tvrdej, že pan Machač dával pořádné bodyčeky," usmál se Kántor.

Kometa slavnostní zápas od začátku ovládala a jen skvělý výkon zkušeného brankáře Jaroslava Kameše držel Olomouc dlouho ve hře. "Chytal výborně, kdyby tam byl někdo slabší, tak dostanou mnohem větší dardu. Ale i s výsledkem 3:0 jsme spokojeni, hlavně ta nula je cenná," líčil Kántor.

"Hráčům musím poděkovat, nasazením a plněním úkolů předvedli výkon jako v play-off," chválil Kýhos. "To vítězství je trochu i pro pana Bubníka, kterému se udělalo zle a museli ho odvézt do nemocnice.

Snad bude v pořádku. Zrovna on byl borec, který uměl skoro všechno. Jenže málokdo z těch 7 200 lidí to ví. Je škoda, že se takovým hráčům nevzdává větší úcta. Já si jich ohromně cením."

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze