Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Kometu burcoval naštvaný trenér

Vladimír Kýhos na tréninku Komety Brno. | foto: Otto Ballon MiernyMF DNES

20 2008
Brno - Dnes vpodvečer budou brněnskou halou Rondo dunět chorály hokejových fanoušků. Včera před polednem se v ní ale rozléhal ostrý hlas Vladimíra Kýhose. A zkušený trenér při tréninku brněnské Komety vypadal místy hodně rozzlobeně.

"Abych řekl pravdu, tak takhle naštvaného jsem ho za dobu, co je v Brně, ještě neviděl," prozradil útočník Patrik Moskal.

Důvod je nasnadě: Kometa v úterním pátém semifinále 1. ligy předvedla svůj nejslabší výkon v sérii.

Dnes od 18 hodin tak bude hrát doma proti Mladé Boleslavi o přežití. "Musíme do toho jít s čistou hlavou. Uděláme všechno, abychom se ještě vrátili do Boleslavi," slíbil Moskal.

Včera ale museli Brňané vyslechnout výtky svého kouče a potili se při nacvičování situací pět na pět po buly v obranném pásmu. Tedy těch, ze kterých v úterý dostali první dva góly.

"Také jsme to pilovali po útočné stránce, tedy odblokování hráče, co startuje na modrou, aby měl obránce čas střílet. V Boleslavi se nám to celé nedařilo," líčil Moskal.

A když hráči zaváhali i na včerejším tréninku, dal jim to trenér náležitě znát. "Jak to, že je tady ten bek úplně sám?" vyčítal třeba Kýhos důrazným hlasem bránící pětce. "Na tréninku i po něm nám ukázal chyby, které jsme dělali, a řekl nám, abychom se z nich poučili," sdělil Moskal.

Pokud by Brňané podobné minely předvedli i v dnešním šestém zápase, další šanci na opravu už nedostanou. Dnešní porážka by totiž pro Kometu znamenala konec sezony. "Někde v podvědomí to máme, ale nesmíme na to myslet," říká brněnský útočník. "Pořád si věříme, že tu sérii otočíme."

K této víře Kometu opravňují především její výkony v předchozích dvou domácích duelech, které vyhrála 4:0 a 3:0. "V těch zápasech jsme je skoro k ničemu nepustili, měli jsme převahu a ty výsledky hovoří za vše," vypráví Moskal.

"Když se k těm výkonům vrátíme, tak nevidím důvod, proč bychom teď neměli vyhrát."

K tomu mohou Kometě pomoci i její fanoušci. "Chtěl bych je poprosit, aby nám drželi palce a povzbuzovali nás. My na ledě uděláme všechno," vzkázal Moskal.

. Když Kometa vyhraje, bude videopřenos

B r n o - Třicet tisíc. Tolik bylo diváků prvního videopřenosu hokejového utkání mezi Kometou a Mladou Boleslaví na internetové stránce brno.idnes.cz.

Stejným způsobem se odvysílá i sedmý zápas semifinálové série. Ten bude v sobotu v Mladé Boleslavi - pokud ovšem Kometa dnes srovná stav série na 3:3.

Dnešní utkání však brno.idnes.cz přenášet nebude. "Nedošlo k dohodě s majitelem Komety panem Zábranským," uvedl ředitel zpravodajského portálu iDNES.cz Jaroslav Kábele. Zábranský na otázku, jaké jsou důvody nedohody, jasně odpovědět nedokázal.

Fanouškům bude přenos chybět. "Zaprvé už je vyprodáno, takže nemám lístek, ale rád bych zápas sledoval aspoň na počítači," myslí si třeba Pavel Zahradníček.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze