Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Kometu srazily chyby brankáře

6 2003
Brno - V nevyrovnaných výkonech pokračují v první lize hokejisté Komety Brno. Doma nedokázali potvrdit výhru z Písku a v sobotu podlehli Olomouci 2:5. „Máme mladé mužstvo, a navíc střelecky nás táhne pouze jedna lajna. Od ostatních zatím pomoc čekáme marně. Je to zarážející situace,“ lamentoval brněnský asistent trenéra Michal Konečný.

V sobotu se k výpadkům hráčů v poli přidal také brankář Emil Hrazdíra. Kometa dvakrát vedla, naposledy v závěru druhé třetiny 2:1, ale ještě před přestávkou Hrazdíra dvakrát lacino inkasoval a brněnské mužstvo se složilo.

V nástupu do třetí třetiny překonal střídajícího Hrachovinu po hrubce obránce Kučírka ještě zkušený Sršeň a zbytek utkání už byla olomoucká exhibice.

„Ne nadarmo jsme hráli v létě přátelské zápasy proti Kometě, její útok jsme měli přečtený. Sice jsme po první třetině museli v kabině zvýšit hlas, ale pak už jsme zápas zvládli,“ řekl Jozef Zavadil, trenér vítězů.

Za Olomouc nenastoupil brankář P. Svoboda, kmenový hráč Znojma, protože si zranil záda. „Řekl to v sobotu ve dvě hodiny, museli jsme rychle hledat náhradníka k Tihlářovi. Ten zachytal dobře, i když on je takový flegmatik, až to někdy vypadá, že spí,“ podotkl Zavadil.

Kometa už na sobotu domlouvala střídavý start dvou hráčů, kteří měli její hru oživit, ale přivést se je nepovedlo, stejně jako zkušeného útočníka Fabiána. Netrápí ji však jen útok. „Obránci Reiff a Beran měli být pilíři, a místo toho jsou nervózní jako junioři,“ tvrdil Konečný. Beran už třetí zápas po sobě nenastoupil, nyní má virózu.

O zápasech 7. kola úrvní hokejové ligy čtěte ZDE

Autoři:


Najdete na iDNES.czmobilní verze