Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Komise rozhodčích obhajuje dvouletý trest hráči, jenž napadl sudího

Rozhodčí, ilustrační foto | foto: Josef Vostárek, MF DNES

24 2008
Hokejkou plácl sudího po zadku a dva roky si kvůli tomu nezahraje. "Rozhodčí ale do zápisu napsal, že jsem se rozjel a kopnul ho bruslí do ledvin," zlobil se žďárský obránce Tomáš Doležal. Komise rozhodčích však potvrdila, že trest pro hráče je odpovídající.

"Vzhledem k závažnosti incidentu i z důvodu, aby se podobné případy neopakovaly," napsal v tiskovém prohlášení její šéf Ondřej Fraňo.

Co se vlastně stalo? Zde je Doležalova verze.

"Přijel jsem k časoměřičům a chtěl vysvětlit určitou situaci. Hlavní rozhodčí s jedním z čárových odjeli, ale tenhle se do mě začal navážet, jako by chtěl něco vyvolat. Úplně zbytečně," tvrdí.

"Kdybych udělal to, z čeho mě viní, přiznal bych se. Ale ono to bylo úplně jinak," dodává rozzlobeně.

Komise rozhodčích však upozorňuje na fakt, že během utkání na sudího kromě Doležala útočili i diváci, kteří se dokonce dobývali do soudcovské kabiny. "Způsobili škody na majetku klubu i na majetku rozhodčích," poznamenává Fraňo, jenž případ srovnává s incidentem, který se před dvěma týdny stal v NHL.

V zápase mezi Dallasem a Columbusem chytil hostující útočník Peca rozhodčího za ruku a automaticky dostal trest. Srovnání ovšem pokulhává, protože vedení zámořské soutěže hráči zakázalo start v deseti zápasech.

Komisionář Gary Bettman pak Pecovi trest navíc snížil na pět utkání.

"Pokud by se něco takového stalo v běžném životě, bude mít případ soudní dohru," oponuje však šéf komise rozhodčích.

Kde je pravda? Těžko rozsoudit, protože jde o tvrzení proti tvrzení. S verdiktem komise se nechce smířit ani klub a proto hledá svědky, kteří celý incident viděli. "Obracíme se na všechny, kteří by mohli dosvědčit verzi rozhodčího Ježka, aby se nám přihlásili," píše se v klubovém prohlášení.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze