Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Komplikace: Kubina má zdravotní potíže

Pavel Kubina (vpravo) slaví vítězný gól do sítě Philadelphie. | foto: Reuters

7 2008
Toronto - Na papíře vypadá pravděpodobná sestava hokejové reprezentace pro blížící se šampionát v Kanadě lákavě. Zejména v obraně se mohou ve výběru Aloise Hadamczika objevit hvězdná jména. Pokud ale nebudou mít zdravotní potíže. Právě ty můžou z nominace vyřadit elitního obránce Pavla Kubinu.

Jméno trojnásobného mistra světa se objevilo na internetové stránce kanadské televizní stanice TSN ve výčtu hráčů Maple Leafs, kteří se světového šampionátu nezúčastní.

Vedení české reprezentace se chystá ještě s Kubinou jednat. Podle TSN má Kubina problémy s virovou infekcí.

"Aktuálně jsem s ním nemluvil, ale vím, že měl potíže s průduškami," řekl hráčův zástupce Pavel Maršoun. Kubina patří mezi hokejisty, s kterými se chystají trenér Alois Hadamczik či generální manažer Zbyněk Kusý ještě mluvit.

"Budeme zkoušet volat během dneška, v neděli jsme úspěšní nebyli. Někteří hráči ještě hráli," řekl Hadamczik.

Z Toronta má vedení národního týmu přislíbenu účast beka Tomáše Kaberleho. Z týmů, které nepostoupily do play-off, kývli podle Hadamczika na nabídku také obránci František Kaberle z Caroliny, Filip Kuba z Tampy Bay, Jan Hejda z Columbusu, Radek Martínek z New York Islanders a Ladislav Šmíd z Edmontonu a útočníci Aleš Kotalík z Buffala a Radim Vrbata s Martinem Hanzalem z Phoenixu.

Stavitelé reprezentace nadále zjišťují situaci u Davida Výborného, Rostislava Klesly a Jiřího Novotného z Columbusu, Tomáše Vokouna, Rostislava Olesze a Kamila Krepse z Floridy, Josefa Vašíčka z New York Islanders, Roberta Langa z Chicaga, Zbyňka Michálka z Phoenixu a Jiřího Tlustého z Toronta.

Autoři: ,


Najdete na iDNES.czmobilní verze