Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Zachrání se ještě Lev? Kapitán ztrácí naději, vyjednává s Jaroslavlí

30 2014
Podle starého námořnického pravidla kapitán opouští loď jako poslední. V hokejovém Lvu Praha to však tak úplně neplatí, útočník Jiří Novotný podle ruských zdrojů už vyjednává s Jaroslavlí o nové smlouvě. Jeho dosavadní klub nejspíš v Kontinentální lize skončí, o Lvu se mělo rozhodnout během pondělí.

„Je to strašná škoda,“ reagoval Novotný, když se na dovolené minulý týden dozvěděl o tom, že Lev Praha kvůli finančním problémům nejspíš zanikne. (více čtěte ZDE) „Není to příjemné, ale věřím, že ještě není konec,“ dodal obránce Ondřej Němec.

Hokejistům a dalším příznivcům Lva daly naději zprávy, že budoucnost jediného českého zástupce se stále řeší a konec nemusí být definitivní. Na druhou stranu vyhlídky nejsou moc optimistické, takže si hráči hledají jinou práci.

Podle ruské agentury R Sport se kapitán Novotný už dohodl s Lokomotivem Jaroslavl. Kdyby Lev opravdu v KHL nepokračoval, podepíše mistr světa z roku 2010 a zkušený reprezentant v příštích dnech smlouvu. Jaroslavl by prý chtěla ze Lva také švédského útočníka Martina Thörnberga, který získal zlatou medaili na loňském domácím šampionátu.

Fotogalerie

Tato zpráva trochu naznačuje výsledek intenzivních jednání o záchraně Lva Praha. Vždyť Novotný je velký srdcař, v klubu je od začátku, za dva roky si prostředí v pražském celku oblíbil.

Letos byl důležitým hráčem při senzační jízdě do finále Gagarinova poháru.

Švéd Thörnberg se stal v uplynulé sezoně nejlepším střelcem. Takže by asi neodcházeli jen tak.

Pokud by Lev opravdu skončil, bez angažmá zůstanou i další čeští reprezentanti - obránci Ondřej Němec nebo Martin Ševc. Zájem jistě bude o kanadského střelce Justina Azeveda. Otázka je, jak dopadnou ostatní, kteří mají smlouvy.

Podporu Lvu vyjádřili v pátek rovněž věrní fanoušci poklidným shromážděním před holešovickou Tipsport Arenou. Vypadá to, že zůstanou smutní. Ovšem pozor - ani do večera nebyl znám žádný výsledek a organizační a PR ředitel klubu Jan Rachota pro agenturu ČTK prohlásil: „Momentálně se stále jedná, což může být i pozitivní informace. Stále existuje šance, že Lev bude i nadále v KHL působit.“

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze