Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Konečně si zahraju play off, doufá Hlaváč

18 2001
Karlovy Vary - Teprve po setkání olympijského týmu se definitivně dozvěděl, že už není hráčem New York Rangers. Hokejový útočník Jan Hlaváč míří s dalšími dvěma hráči do Philadelphie, opačným směrem putuje urostlý centr Eric Lindros. "Tak je to pravda, jo?" vyzvídal od novinářů. "Dalo se to čekat, hodně se o tom mluvilo." V týmu Rangers se tak rozpadá nejúdernější formace, v níž hrál s Petrem Nedvědem a Radkem Dvořákem. "Nechápu politiku klubu, když rozpustí nejproduktivnější lajnu," povzdychl si čtyřiadvacetiletý hokejista.

"I fanoušci nás měli rádi, dařilo se nám. Byli jsme kamarádi, to je na tom největší škoda." Během dvou let si navíc na život v New Yorku zvykl, získal spoustu přátel. "A ještě k tomu  to stěhování..." Přesto si nijak moc nezoufá, na podobné věci musí být hokejista v NHL zvyklý. "Tam se s vámi nepárají. Prostě řeknou a vy jdete." Navíc je smířený s tím, že Philadelphia nemusí pro něj být během léta poslední štací. "Útočníků tam mají hodně, třeba mě ještě vymění," říká Hlaváč.

Kdyby zůstal, mohla by pro něj být Philadelphia novou výzvou. "Sice tam nebude taková sranda jako s klukama v Rangers, ale zase se bude vyhrávat," myslí si. "Určitě se udělá play off, které už bych si chtěl konečně zahrát." Tým, kde bude mít dva české spoluhráče Romana Čechmánka a Jiřího Dopitu, je však známý pro odlišný styl. Na rozdíl od Rangers spoléhá na  tvrdou hru, plnou nekompromisních kontaktů. "Snad ví, že nejsem ten, kdo někoho bourá v rozích," komentuje to Hlaváč.

Lehce rozmrzelý byl spoluhráč Radek Dvořák. Přichází o kamaráda a hlavně o úderné levé křídlo v útoku. "Přichází sice Lindros, ale podívejte se, kdo jde pryč," rozpovídá se dvojnásobný světový šampion. "Honza Hlaváč dává tak třicet gólů za sezonu, Johnsson je skvělý bek, pilíř obrany a Brendl? Z něj bude za chvíli také super útočník." Hlavně ale lituje rozpadu opěvované formace. Kdo asi Hlaváče nahradí? "To je věc trenérů. Ale třeba se mluvilo o Groškovi nebo Cígerovi," přiznává Dvořák.

Hlaváč ještě nemá v novém týmu smlouvu, teprve čeká na návrh. "Philadelphia koupila spoustu hráčů. Doufám, že na mě ještě nějaké peníze zbyly...," žertuje Hlaváč. V uplynulém ročníku NHL sehrál za New York Rangers 79 zápasů, posbíral 64 bodů za 28 gólů a 36 asistencí.    

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze