Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Konečně volno. Hráči vyrazili za rodinami

4 2004
Praha - Jenom jedenáct hokejistů obléklo v sobotu dopoledne v Sazka Areně výstroj. Trénink byl dobrovolný. Zbytek týmu se věnoval regeneraci, ale třeba Dopita s Čechmánkem odjeli domů na Moravu. Odpoledne měli hráči volno, ale už v neděli před polednem odlétají do Skandinávie, kde je v úterý čeká klíčové čtvrtfinále Světového poháru. "Bylo by lepší letět až v pondělí, ale program je tak daný," mávl rukou obránce Marek Židlický.

Až večerní zápas Finsko - Švédsko rozhodne, zda tým v neděli poletí do Stockholmu, nebo do Helsinek. Ve čtvrtfinále nastoupí proti poraženému z tohoto duelu. "Je jedno, proti komu to bude. Nemá smysl soustředit se na soupeře. Důležitý bude náš výkon," říkají shodně hokejisté.

Pohodová páteční výhra nad Německem mužstvo uklidnila. "Potřebovali jsme konečně vyhrát. Je pravda, že to byli jenom slabší Němci, ale i tak je dobré, že mají naše výkony vzestupnou tendenci," prohlásil Martin Havlát, který zářil v útoku s Davidem Výborným a s Patrikem Eliášem.

Na ledě v Sazka Areně trénovali v sobotu brankáři Vokoun s Břízou, obránci Škoula, Židlický, Hamrlík, Fischer a útočníci Hejduk, Vašíček, Reichel a Ručinský. Dva posledně jmenovaní nebyli přeed zápasem s Německem zcela fit. Reichla zlobila záda, Ručinský si v zápase se Švédskem natáhl kolenní vazy.

"Ale oba už jsou v pořádku a pro čtvrtfinále budou připravení," sdělil lékař týmu Zdeněk Ziegelbauer. Hrozba zranění jako by ale litvínovské odchovance obcházela. Na zdravotní problémy si po zápase s Německem stěžoval Jiří Šlégr. "Mám natažený přitahovač. Dneska je to už lepší než včera po zápase. Uvidíme, snad mě dá Pavel Kolář do kupy," věří zkušený obránce zázračným rukám vyhlášeného fyzioterapeuta.

Ke trojici trenérů na ledě přibyl po chvíli i manažer týmu Zbyněk Kusý, který využil toho, že je na ploše volněji a šel si zabruslit a zastřílet na gólmany. Ostrá příprava na čtvrtfinále začne až v neděli odpoledne ve Skandinávii.

"Bylo by samozřejmě jednodušší, kdybychom mohli na zápas letět až v pondělí. Ale nedalo se s tím nic dělat. Pořadatelé turnaje objednali letadlo na neděli, tak letíme v neděli," pokrčil rameny Martin Urban, generální sekretář hokejového svazu.

"Soutěž pořádá NHL, tak si to ušili na míru sami sobě. Samozřejmě by bylo příjemné být ještě den tady v Čechách, ale s tím nic nenaděláme. Aspoň máme volné odpoledne," řekl David Výborný a z kabiny vyrazil rovnou do Jirn za rodinou. S sebou si nesl, stejně jako ostatní hráči, brusle a oficiální oblečení pro Světový pohár. Tomu dominovala bílá kožená bunda s logem turnaje. "Budeme v tom vypadat jako motorkáři, co?" usmál se.

Užít si volna, vidět své blízké, podívat se domů. To byl hlavní program hráčů pro slunečné sobotní odpoledne. Ale třeba Petr Čajánek na Moravu nevyrazil, na dalekou cestu se mi nechtělo. "Vyčistím si hlavu tady v Praze. Zajdu někam na večeři a strávím pohodový den," plánoval.

Na Roberta Reichla zase před kabinou čekal bratr Martin, útočník německé reprezentace, který podobně jako český kapitán do pátečního zápasu nenastoupil. "Řekněte mu, ať dělá," posílal vzkazy do kabiny.

Jenom málokdo z českého týmu plánoval, že by večer sledoval zápas Finsko - Švédsko, který určí jejich soupeře. "Kluky k tomu nemá cenu nutit. Rozbor hry našeho soupeře a přípravu na čtvrtfinále necháme až na později, až bude jasné, proti komu nastoupíme," řekl trenér Vladimír Růžička. On a jeho kolegopvé samozřejmě budou večerní duel bedlivě sledovat.Najdete na iDNES.czmobilní verze