Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Kongres souhlasil, aby MS 2004 bylo v Praze

11 2001
H a n n o v e r - (Od zvláštního zpravodaje iDNES) - Český fanoušek by se přeci měl dočkat hokejového šampionátu. Kongres Mezinárodní hokejové federace totiž jednomyslně podpořil dohodu přesunutí termínu české strany s Finskem, mistrovství v Praze se tedy uskuteční v roce 2004. "Předseda Fasel to doporučil a nikdo nebyl proti," radoval šéf českého svazu Karel Gut. Kongres si určil dvě podmínky: mistrovství se kromě Prahy uskuteční v jediném dalším městě a v metropoli to musí být v nové hale. "Zatím jsou ve hře Plzeň a Ostrava, ale ještě uvidíme," dodal Gut.
Na podporu českého návrhu vystoupili i zástupci Lotyšska a Rakouska. "Češi si mistrovství zaslouží," hlásali. "Z toho jsem měl naopak trochu strach, aby nebyli proti. No a takhle mě potěšili," oddychl si Gut.

Teď mu opět začínají další starosti. Kongres totiž Česku uložil úkol, aby do konce října Mezinárodní hokejové federaci předložil plán mistrovství. A s tím souvisí i definitivní vyřešení stavby nové arény.

Šampionát v roce 2005 se uskuteční v Rakousku, o rok později v Lotyšsku. Finové přivítají hokejovou elitu už v roce 2003.
Autor:


Advantage Consulting, s.r.o.
PRODUKTOVÝ SPECIALISTA – ELEKTRO

Advantage Consulting, s.r.o.
Jihomoravský kraj, Olomoucký kraj, Zlínský kraj, Moravskoslezský kraj
nabízený plat: 40 000 - 60 000 Kč

Najdete na iDNES.czmobilní verze