Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Smolné poslední kolo: Češi z Dinama Minsk si play-off v KHL nezahrají

Ilustrační snímek | foto: Profimedia.cz

17 2013
Poslední kolo Kontinentální ligy bylo kruté k hokejistům Dinama Minsk. Tým, za který hrají i Češi Lukáš Krajíček, Zbyněk Irgl a Libor Pivko, prohrál domácí duel s Ufou 2:3 a přišel tak o postup do play-off.

Minsk po šesté brance českého obránce Miroslava Blaťáka v tomto ročníku KHL a zásahu Pankova ještě krátce před koncem prohrával 0:2, ale v závěru se vzepjal. Čtyři minuty před koncem snížil Murphy a o necelou půlminutu později srovnal Niskala.

Domácí se potom nezvykle za vyrovnaného stavu odhodlali k odvolání brankáře, protože k jistotě postupu potřebovali tříbodové vítězství. Do prázdné sítě se však trefil Pankov a definitivně připravil soupeře o naději na postup do play-off.

Na osmou příčku se posunul Atlant Mytišči, který měl lehkou úlohu proti již vyřazenému Novokuzněcku. V utkání vedl od první minuty a nakonec došel k pohodlnému vítězství 5:0.

Kontinentální hokejová liga

Omsk - Dynamo Moskva 0:3
Barys Astana - Petrohrad 5:4
Chanty-Mansijsk - Jekatěrinburg 4:0
Magnitogorsk - Čeljabinsk 1:4
Atlant Mytišči - Novokuzněck 5:0
Čerepovec - Nižněkamsk 3:4 v prodl.
Jaroslavl - Novosibirsk 2:4
Nižnij Novgorod - Chabarovsk 3:2
Spartak Moskva - CSKA Moskva 4:2
Viťaz Čechov - Kazaň 2:3
Dinamo Minsk - Ufa 2:3 (za hosty Blaťák 1+0)
Dinamo Riga - Slovan Bratislava 3:1
Doněck - Lev Praha 2:1 po sam. nájezdech

Východní konference

Tým Z V VP PP P S B
1. x-Kazaň 52 28 6 8 10 157:112 104
2. x-Omsk 52 26 9 6 11 149:121 102
3. x-Čeljabinsk 52 28 3 8 13 152:120 98
4. x-Magnitogorsk 52 27 0 12 13 167:121 93
5. x-Ufa 52 24 5 6 17 148:140 88
6. x-Barys Astana 52 23 5 6 18 175:161 85
7. x-Novosibirsk 52 21 7 7 17 124:119 84
8. x-Nižněkamsk 52 17 10 6 19 144:150 77
9. Chanty-Mansijsk 52 19 7 3 23 153:163 74
10. Novokuzněck 52 15 4 5 28 132:177 58
11. Chabarovsk 52 11 5 1 35 115:167 44
12. Jekatěrinburg 52 7 1 12 32 104:180 35

Západní konference

Tým Z V VP PP P S B
1. x-Petrohrad 52 36 2 3 11 182:116 115
2. x-CSKA Moskva 52 23 13 1 15 151:109 96
3. x-Dynamo Moskva 52 27 9 2 14 150:115 101
4. x-Jaroslavl 52 24 10 0 18 131:121 92
5. x-Čerepovec 52 21 7 8 16 137:117 85
6. x-Slovan Bratislava 52 17 11 5 19 124:127 78
7. x-Lev Praha 52 23 1 5 23 132:133 76
8. x-Atlant Mytišči 52 19 4 8 21 137:141 73
9. Doněck 52 17 7 7 21 134:142 72
10. Dinamo Minsk 52 18 6 5 23 125:148 71
11. Nižnij Novgorod 52 19 2 8 23 142:146 69
12. Viťaz Čechov 52 11 7 8 26 119:151 55
13. Spartak Moskva 52 11 6 7 28 106:151 52
14. Dinamo Riga 52 13 4 4 31 109:151 51


Poznámka: Týmy označené "x" mají jistý postup do play-off.

Program 1. kola play-off

Západní konference
(20., 21., 24., 25. a případně 28. února, 2. a 4.března):
Petrohrad - Atlant Mytišči
CSKA Moskva - Lev Praha
Dynamo Moskva - Slovan Bratislava
Jaroslavl - Čerepovec

Východní konference
(21., 22., 25., 26. února a případně 1., 3. a 5. března):
Kazaň - Nižněkamsk
Omsk - Novosibirsk
Čeljabinsk - Barys Astana
Magnitogorsk - Ufa

Program 1. kola o Pohár naděje:
Západní konference (21. a 23. února):
Nižnij Novgorod - Dinamo Riga
Viťaz Čechov - Spartak Moskva

Program 2. kola o Pohár naděje:
Západní konference (26. a 27. února, 2. a 3. března):
Dinamo Minsk - vítěz Nižnij Novgorod/Dinamo Riga
Doněck - vítěz Viťaz Čechov/Spartak Moskva

Východní konference (26. a 27. února, 2. a 3. března):
Chanty Mansijsk - Jekatěrinburg
Novokuzněck - Chabarovsk



Slovenská hokejová liga:
Košice - Trenčín 3:4 po sam. nájezdech (za hosty Marosz 0+1)
Martin - Nitra 1:5 (Podstavek 0+2)
Poprad - Žilina 5:2 (Balán 2+1 - Dlouhý 0+1)
Skalica - Banská Bystrica 10:1 (za domácí Vyrůbalík 0+1)
Zvolen - Piešťany 4:3 v prodl. (za domácí Brabenec 1+0)

Tým Z V VP PP P S B
1. Zvolen 51 29 8 3 11 187:132 106
2. Nitra 51 26 8 4 13 171:125 98
3. Košice 51 27 4 5 15 187:128 94
4. Piešťany 51 23 3 12 13 133:121 87
5. Trenčín 51 21 7 6 17 156:145 83
6. Skalica 51 24 4 2 21 189:170 82
7. Banská Bystrica 51 19 5 4 23 137:168 71
8. Poprad 51 18 5 5 23 165:164 69
9. Žilina 51 13 3 8 27 131:175 53
10. Martin 51 11 5 3 32 112:186 46
11. Slovensko 20 20 2 0 0 18 34:88 6


Německá hokejová liga:
Hamburk - Straubing 2:1 v prodl.
Hannover - Iserlohn 4:2
Mannheim - Kolín nad Rýnem 3:4 po sam. nájezdech
Düsseldorf - Ingolstadt 4:5
Mnichov - Wolfsburg 2:3 v prodl.
Norimberk - Krefeld 1:4 (za hosty Kůrka 0+1)
Augsburg - Eisbären Berlín 3:2

Tým Z V VP PP P S B
1. Kolín nad Rýnem 45 25 5 1 14 142:115 86
2. Mannheim 45 25 3 3 14 144:108 84
3. Krefeld 45 19 7 5 14 142:124 76
4. Hamburk 45 21 3 5 16 145:115 74
5. Ingolstadt 45 18 7 5 15 142:134 73
6. Eisbären Berlín 44 19 5 5 15 154:126 72
7. Augsburg 45 20 2 3 20 119:137 67
8. Hannover 45 19 3 2 21 109:128 65
9. Norimberk 44 16 3 8 17 130:138 62
10. Straubing 45 18 3 2 22 113:128 62
11. Mnichov 45 16 3 7 19 107:119 61
12. Wolfsburg 45 15 5 4 21 122:133 59
13. Iserlohn 45 16 4 2 23 120:140 58
14. Düsseldorf 45 9 5 6 25 110:154 43


Hokejová liga EBEL
Hokejisté Znojma si zajistili postup do play-off v mezinárodní rakouské lize EBEL. Definitivní jistotu jim dalo dnešní těsné vítězství 2:1 v Lublani, po kterém vedou nadstavbovou skupinu o play-off o tři body před Salcburkem.

Orli měli převahu už v první třetině, avšak vinou častých vyloučení ji prohráli po brance Hebara. Už ve druhé části však dokázali skóre otočit díky Lubomíru Štachovi a Martinu Pláňkovi. Brankář Ondřej Kacetl kromě 34 střel soupeře zlikvidoval i trestné střílení McBridovi.

Díky dvěma bodům si Znojmo zahraje čtvrtfinále, před ním sehraje v nadstavbové části ještě dvě utkání.

8. kolo nadstavby:
Lublaň - Znojmo 1:2 (1:0, 0:2, 0:0)
Branky a nahrávky:
12. Hebar - 26. Štach (Pucher, Kulmala), 35. Pláněk (Havlík, Lattner)
Innsbruck - Dornbirn 3:4, Székesfehérvár - Salcburk 2:3

Skupina o play-off

Tým Z V PP P S B
1. Znojmo 8 6 0 2 31:14 16
2. Salcburk 8 5 0 3 29:23 13
3. Dornbirn 8 5 1 2 22:27 11
4. Lublaň 8 4 1 3 23:21 10
5. Székesfehérvár 8 2 0 6 18:26 6
6. Innsbruck 8 2 0 6 19:31 4


Skupina o umístění:
Linec - Vídeň 4:1
Záhřeb - Štýrský Hradec 3:2
Villach - Klagenfurt 4:3 po sam. nájezdech

Tým Z V PP P S B
1. Vídeň 8 5 0 3 21:17 14
2. Linec 8 6 1 1 34:25 13
3. Klagenfurt 8 4 2 2 23:22 10
4. Záhřeb 8 3 1 4 26:29 10
5. Štýrský Hradec 8 3 0 5 16:20 8
6. Villach 8 3 1 4 19:26 8
Autoři: ,




Najdete na iDNES.cz



mobilní verze