Čeljabinsk je ve finále KHL, v Kazani rozhodl v poslední minutě

Finále KHL si zahraje i Jan Bulis z Čeljabinsku. Proti němu budou stát další tři Češi. Za Dynamo Moskva hrají Marek Kvapil, Jakub Petružálek a Filip Novák. | foto: Profimedia.cz

4 2013
Soupeřem obhájců titulu z Dynama Moskva ve finále Kontinentální ligy budou hokejisté Čeljabinsku. V sedmém duelu zvítězili v Kazani 2:1.

Čeljabinsk dosáhl historického úspěchu. Dosud získal v sovětské, ruské nebo Kontinentální lize čtyřikrát bronz, naposledy vloni.

Z postupu se radoval i český útočník Jan Bulis, s osmi góly jeden z nejlepších střelců letošního play-off. Ve finále nastoupí proti trojici krajanů, neboť za Dynamo hrají Marek Kvapil, Jakub Petružálek a Filip Novák.

V sedmém semifinálovém zápasu v Kazani otevřel skóre hostující Vladimir Antipov, který v 32. minutě využil přesilovou hru. Kanadský brankář Traktoru Michael Garnett kapituloval až v 55. minutě, kdy vyrovnal Janne Pesonen. Čeljabinsk následně přečkal dvouminutové oslabení a 29 sekund před koncem ho poslal do finále Andrej Kosticyn.