Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Kontinentální pohár: jen Rosice a Prostějov

21 2001
Praha - Macešsky se k nadcházejícímu ročníku Kontinentálního poháru v ledním hokeji postavily české extraligové kluby. Zemi úřadujících olympijských vítězů a mistrů světa v jediné evropské klubové hokejové soutěži sezony tak budou reprezentovat pouze účastníci první ligy Rosice a Prostějov. "České Budějovice jako vítěz tuzemského poháru, ani finalisté z Pardubic, neprojevily o start v Kontinentálním poháru zájem," potvrdil ředitel extraligy Stanislav Šulc.

Stejné stanovisko zaujaly na valné hromadě APK také ostatní celky nejvyšší soutěže. "Při úrovni a kvalitě Kontinentálního poháru se ostatně není čemu divit," dodal Šulc.

Slova šéfa extraligy potvrzují jména přihlášených týmů. Finsko bude reprezentovat mužstvo Jukurit Mikkeli, německý hokej zase ERC Ingolstadt a Švédové a Rusové svého zástupce dokonce vůbec nenahlásili. Visačku určité kvality mají z padesátky startujících jen slovenské oddíly Zvolen a Slovan Bratislava, britský šampión Sheffield Steelers a loňský účastník finálového turnaje Londýn Knights a švýcarské kluby Lugano a mistrovský Curych.

Ten obhajuje prvenství z loňského ročníku a je rovněž považován za největšího adepta na pořadatelství závěrečného čtyřčlenného turnaje, který by se měl konat od 11. do 13. ledna příštího roku. Hostitel do něho bude přímo nasazen.

"Přistoupili jsme na nabídku hokejového svazu, hrát Kontinentální pohár, což považujeme za vítané zpestření sezony. Jeden víkend tohoto turnaje ani příliš nenaruší náš program, navíc si hráči mohou něco přivydělat," řekl předseda hokejistů Rosic Petr Adamec.

Prostějovští údajně uvažují o pořádání jedné skupiny, ale sportovní ředitel Petr Zlámal byl velmi stručný. "Ve vedení klubu máme domluvu, že zatím nechceme k našemu startu v Kontinentálním poháru nic uvádět. Všechno necháme až po sobotním losování ve Vídni a v příštím týdnu navíc plánujeme tiskovou konferenci," sdělil pouze.

Soutěž odstartuje 21. - 23. září a hraje se vyřazovacím systémem. Vítězové šesti skupin se kvalifikují do říjnového druhého dílu (19. - 21. října) a nejlepší týmy se probojují do třetího kola, které je na programu od 23. do 25. listopadu. Vítězové závěrečných třech skupin třetího kola se přidají k pořadateli Final Four.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze