Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Košice čekají marně, Stanley Cup se ztratil

31 2003
Košice - Ztratil se Stanley Cup! Hokejová NHL je v pohotovosti, osobní strážci mají vrásky na čele. Možná nejslavnější klubová sportovní trofej na světě zmizela během cesty do Košic, kde měl její zisk oslavit Jiří Bicek z New Jersey. "Nevíme, co se stalo. Doufáme však, že se pohár co nejdříve najde a budeme jej moci přivézt do Košic," řekl novinářům Walter Neubrand, jeden z dvojice strážců trofeje z Hokejové síně slávy v Torontu, na letišti v Košicích.

Očekávaná slavnostní premiéra přivítání proslulého Stanleyova poháru pro vítěze NHL na půdě Slovenska se zatím nekoná. Cestou z Toronta přes Vídeň do Košic se totiž nejslavnější hokejová trofej ztratila, nejpravděpodobněji během mezipřistání v rakouské metropoli, ale podle večerní zprávy agentury AP trofej vůbec neopustila Toronto.

Jak Neubrand poznamenal dále, Stanley Cup se již ztratil i v Severní Americe. Tam bylo ale jeho hledání daleko jednodušší. "Tam je pohár více známý a také frekvence leteckého spojení častější," uvedl nešťastný bodyguard.

Zklamání netajil ani Jiří Bicek, člen vítězného týmu New Jersey Devils, díky němuž měli mít fanoušci hokeje v Košicích možnost trofej přivítat. Událost ale nebral zvlášť tragicky.

"Občas se stává, že se zavazadla během letecké přepravy ztratí. Pokaždé se ale najdou," konstatoval Bicek. "Už se to stalo i mně a teď i lidem z Hokejové síně slávy," dodal.

Mnohem více nervozity ale bylo vidět na Bickově tchánovi Vincentu Lukáčovi, jenž se na Stanleyův pohár velmi těšil a byl jedním z hlavních pořadatelů oslav na východě Slovenska. "To snad není možné," kroutil hlavou. Zároveň ale dodal, že pokud se pohár najde ve Vídni, přivezou jej do Košic ještě dnes.

Lukáč zdůraznil, že pohár v Košicích i navzdory problémům jistě zůstane celých 24 hodin tak, jak bylo původně plánováno. Tím by však mohlo dojít k narušení programu oslav českých hokejistů Richarda Šmehlíka a Patrika Eliáše, kteří si Stanley Cup od Bicka v následujících dnech převezmou.

Autoři:


Najdete na iDNES.czmobilní verze