Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Kostourek asi odejde. Kvůli trenérovi

Mladá Boleslav - Chomutov | foto: Radek Cihla

10 2008
Chomutov - Číslo 88, které hokejový útočník Milan Kostourek nosil na dresu, bude od příští sezony v Chomutově nejspíš volné. Nejproduktivnější hráč první ligy a její nejlepší střelec si totiž nepadl do oka s novým trenérem Martinem Pešoutem. Vyprší mu smlouva, a tak může jít, kam se mu zachce.

"Nejradši bych zůstal v Chomutově, kde jsem si zvykl. Líbí se mi tady, mám tu přítelkyni," tvrdí Kostourek. "Mrzí mě, že půjdu pryč. Ale kdo hokeji rozumí, viděl, že jsme se s trenérem nesnesli. Nesedli jsme si. Rád bych tady hrál, kdyby byl někdo jiný na postu kouče." Nejdřív hovoří o odchodu, potom přece jen titěrnou naději Chomutovu dá: "Jakou má šanci, abych zůstal? Tak třicet procent." Celou věc prý rozsekne na pondělní schůzce s Milanem Vackem, generálním manažerem klubu. Ale spíš se zdá, že rozhodnutý už je.

"Něco v hlavě mám. Doufám, že tam bude i pan Pešout," těší se na konfrontaci. "Zná mě měsíc a napíše věci, jako by mě znal 20 let." Naráží na rozhovor trenéra na klubovém webu. "V play-off, i když si stěžoval, že je málo vytěžovaný, dokázal nasbírat 11 bodů. Bohužel ještě nevyrostl na venkovní zápasy, a proto jsem jej využíval výhradně při domácích utkáních, kde podával výborné výkony," pravil Pešout.

Kostourek se diví: "Protiřečí si. Mám na něj názor, ale nebudu chudák jako on, abych ho říkal. Já se snažil hrát naplno vždycky. I venku. V letošní sezoně se mi na rozdíl od té loňské venku dařilo, u soupeřů jsem dal snad 12 až 15 gólů." Pešout uvedl, že kdyby na sobě chtěl 25letý útočník pracovat, byl by z něj velmi kvalitní hráč. "Určitě je pro nás platný, v uvozovkách problémový. Ale je na nás trenérech, abychom jej dokázali srovnat," podotýká kouč. "Pokud by dokázal trochu změnit své egoistické názory a slevit ze svých požadavků, dalo by se s ním pracovat," nadnesl.

Za problémového se Kostourek nepovažuje. "Nějaký chyby mám. Jako každý člověk," připouští. A že je egoista, sobec? "Ať se Pešout podívá na statistiky. Měl jsem nejvíc nahrávek z týmu. A že dělám kličky? Musím je zkoušet, abych si věřil s pukem. Jinak nebudu hrát dobře. Pak můžu chodit na led akorát bránit," obhajuje svůj styl.

Odchovanec budějovického hokeje prožil životní sezonu. V základní části soutěže nastřádal 53 bodů za 26 gólů a 27 asistencí. Jeho cena na trhu se tudíž logicky zvedla. "Určitě se zlepší moje podmínky. O kolik? Nabízejí mi i třikrát vyšší plat, než mám teď," nezapíral finalista první ligy. Nabídky mu schraňuje agent. "Je tam Německo, Švýcarsko. Snad i česká extraliga. Každý ví, že zájem má i Brno." Co rozhodne? "Ambice klubu, trenér, samozřejmě finance. Někteří fanoušci píšou, že jsem žoldák. Ale hokej je moje práce, vydělávám si jím."

Pešout na webu vzkazuje: "Chomutov nedělá jen Kostourek, a pokud odejde, podíváme se po jiných hráčích."

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze