Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Kostourek: mrzutý král první ligy

13 2008
Chomutov - Ovládl kanadské bodování první hokejové ligy. Stal se nejlepším střelcem. Dost důvodů, aby chomutovský útočník Milan Kostourek juchal. On je však mrzutý. "Radši bych teď dal v nějakém zápase gól, už se netrefím ani do prázdné brány," lamentuje král soutěže, jehož gólové sucho trvalo poslední čtyři kola.

"Už nevím, co mám dělat. Já si snad namočím ruce do záchodu," hořce se pousměje.

Primát v produktivitě a střelbě mu však už nikdo nevezme. Nasázel 26 gólů, přidal 27 asistencí, což dohromady dalo 53 bodů.

"Zkraje sezony jsem si myslel, že jsem hlavně zakončovatel. Nakonec jsem to nějak dohnal. Je dobré, když jsou góly a nahrávky vyrovnané," uvažuje.

Ve své smlouvě bonusy za branky nemá. "Škoda," chechtá se.

Je šikovný, rychlý, mazaný. A už se naučil i bránit. Loni obsadil v bodování soutěže čtvrté místo, jenže v play-offmu vytýkali slabší hru dozadu. Ve finále dokonce pár zápasů vynechal, byl na odchodu.

Vytrval. A je dál hvězdou.

Statistiky 1. ligy v základní části

Kanadské bodování
1. Kostourek (Chomutov) 53 (26+27), 2. Ministr (Olomouc) 45 (22+23), 3. Bakus (Jihlava) 45 (20+25), 4. Kotásek (Prostějov) 45 (19+26), 5. Šebesta (Mladá Boleslav) 45 (15+30), 6. Vostřák (Brno) 44 (17+27), 7. Brančík (Olomouc) 44 (16+28), 8. Král 42 (19+23), 9. Nouza 41 (23+18), 10. Boháč (všichni Boleslav) 40 (22+18)

Střelci
1. Kostourek (Chomutov) 26, 2. Rytnauer 25, 3. Nouza (oba Boleslav) 23.

Nejproduktivnější obránci
1. Ťupa (Chomutov) 33 (7+ 26), 2. Vyrůbalík (Olomouc) 27 (11+16), 3. Jindra (Mladá Boleslav) 27 (7+20), 4. Kříž (Olomouc) 26 (10+16).

Nejtrestanější hráči
1. Révay (Chomutov) 163 minut, 2. Přeučil (Vrchlabí) 142, 3. Duba (Prostějov) 138.

3 Brankáři (úspěšnost zákroků v %)
1. Štěpánek (Ostrava) 94,57, 2. Šindelář (Boleslav) 94,20, 3. Horčička (Chomutov) 93,38.

"Tuhle sezonu jsem pojal tak, že budu i bránit. Promluvili jsme si s bývalým trenérem Kýhosem, zapracoval jsem na tom a fungovalo to. Vítězství v bodování je takový bonbónek," líčí odchovanec českobudějovického hokeje. Upřímně přiznává: "Bránit mě nikdy nebavilo."

Zářil hlavně před Vánoci. "Stejně jako loni to i teď šlo po svátcích dolů, štěstí mě opustilo," zoufá si. "Musím se nějak naučit, abych měl formu celý rok," plánuje. "Naštěstí soupeři, kteří mě v bodování honili, taky hráli po Vánocích bídně."

Pochvaluje si spolupráci s Jírou a Polodnou. "Ale když jsem teď dlouho nedal góla, tak jestli tam radši nedat nějaký otazník," obává se autor tří letošních hattricků, zda je kouč Martin Pešout neroztrhne.

Generální manažer klubu Milan Vacke tvrdí: "Kostourek je velice šikovný, schopný hráč. Poslední dobou ovšem hraje víc individuálně. Kdyby hrál víc pro mužstvo, měl by bodů ještě víc. To ale nic nemění na tom, že je výborný útočník."

Kostourek, hráč s tváří rošťáka, teď je v nejlepších hokejových letech. Bylo mu pětadvacet a nabídky se mu jen hrnou. V Chomutově mu po sezoně vyprší kontrakt.

"Nabídli mi lukrativní smlouvu, ale vzal jsem si čas na rozmyšlenou. I proto, abych poznal nového trenéra. Nabídek je opravdu hodně a nechci udělat chybu," podotýká Kostourek, kterého by určitě rád v Brně viděl i trenér Kýhos.

"Už jsem měl pár telefonátů. Cizina, extraliga, první liga. Většinou to přesměruju na agenta. Nechci se tím rozptylovat, nechám to až na konec sezony. Snad to, že jsem nepodepsal, neovlivní moje působení v play-off."

Hráč, zapsaný na střídavý start do Karlových Varů, slibuje: "Udělám pro úspěch Chomutova maximum. Možná je vidět, že se někdy snažím až moc. Doufám, že mi to v play-off zase půjde."

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze