Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Kotel v Calgary ztichl během jediné vteřiny

6 2004
Calgary - Obří titulek v místním deníku Calgary Herald hlásal: "Dnes je ten den!" Sto tisíc fanoušků se však do ulic chystalo zbytečně. Stanleyův pohár byl po prohraném 6.zápase odvezen pryč z města. Hokejisté Flames se o něj budou muset poprat s Tampou Bay na jejím ledě v sedmém zápase.


Dlouholetý místní rozhlasový komentátor Peter Maher tu změnu pocítil velmi intenzivně.

Bouřlivý kotel v Pengrowth Saddledome, který celý zápas burcoval hráče Flames a bavil se mexickými vlnami, utichl během jediné vteřiny.

"Diváci byli v šoku," snažil se na stránkách ESPN.com popsat první vteřiny po vítězném gólu Martina St.Louise v úvodu druhého prodloužení. "Prostě v šoku, nemohli tomu uvěřit. Pak viděli, jak hráči odcházejí z ledu, a bylo jim jasné, že..."

Maher nebyl schopen dokončit větu. Mnoho fanoušků zůstalo sedět na tribunách ještě dlouho poté, co zápas skončil. Sen o Stanleyově poháru, kterému možná poprvé opravdu začali věřit, se jim vzdálil o tři tisíce kilometrů jihovýchodním směrem. Hráči Flames se musí vydat ještě jednou na cestu a vyrvat ho ze spárů Tampy Bay, která je nyní v nesporné psychické výhodě.

Lightning slíbili, že se série do St.Pete´s Time Forum po nevydařeném zápase ještě vrátí. Kouč John Tortorella dokonce před šestým zápasem sebevědomě prohlašoval, že jeho tým už se v myšlenkách připravuje na utkání č.7.

Flames vědí, že mají před posledním utkáním sezony co zlepšovat. Tampa byla po většinu šestého utkání jasně lepší. Největší hvězda domácích Jarome Iginla nebyla prakticky vůbec vidět.

"Je to obrovské zklamání, ale musíme to hodit za hlavu," řekl obránce Jordan Leopold. "Musíme se znovu koncentrovat a tenhle zápas prostě vymazat z paměti."

Obvyklá odpověď hráče po prohraném zápase. V tomto případě však pravdivější než kdy jindy. Nic jiného hráčům opravdu nezbývá, pokud chtějí Stanley Cup vrátit do města, které si ho tak strašně moc přeje.  

RUDÉ MOŘE. Přes 19 tisíc fanoušků Calgary oděných do červených barev odcházelo po 6.utkání se svěšenou hlavou.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze