Momentka z utkání 1. hokejové ligy. Třebíčský brankář Francouz zasahuje proti havlíčkobrodskému soupeři. | foto: Petr Lemberk, MAFRA

Kotlinu letos podruhé okradli o body. Tentokrát to byla Třebíč

• 0
Havlíčkobrodští Rebelové podlehli krajskému rivalovi 2:0. Nedobytná tvrz tak nejprve padla s Olomoucí a teď v derby s Horáckou Slavií. Prvoligové hokejisty čeká další zápas už dnes, kdy se hraje 23. kolo.

Hokejisté Havlíčkova Brodu teprve podruhé v letošní sezoně doma padli. Katem jim tentokrát byla v krajském derby Třebíč, která po výměně trenérů vstala z mrtvých a pomalu stoupá vzhůru prvoligovou tabulkou. Z Kotliny si odvezla výhru 2:0. Velkou měrou se na výhře svého týmu podílel gólman Pavel Francouz, který přiváděl Rebely k šílenství.

"Věděli jsme, že Třebíč bude mít dobrého brankáře," souhlasil brodský trenér Petr Novák. V Kotlině se hrál vyrovnaný, útočně laděný hokej. Oba týmy se střídali v režírování hry. Vzrušení v brodských ochozech přinesla 13. minuta, kdy měl velkou šanci Němec, ale natřikrát nedokázal Francouze překonat.

Poté se vyplnilo známé rčení: Nedáš, dostaneš. O dvě minuty později se totiž kotouč v síti objevil, v té domácí. V přesilové hře se trefil Obdržálek, který dorazil za Suchanova záda střelu Slámy.

Druhé dějství mělo podobný průběh jako to první. Domácí nedokázali najít recept na perfektně pracující obranu Třebíče, která nezapomněla ani útočit. Gólovku měl na své hokejce obránce Sláma, ale jeho střela si to namířila pod Suchanem přes brankoviště do rohu kluziště.

Do třetí třetiny naskočili lépe Rebelové, na kterých byla vidět chuť po vyrovnání. Jenže branka nepřišla. S nepřesnou muškou nebo s Francouzem se potýkal například Třetina nebo Ondráček, který neproměnil trestné střílení.

Aby toho nebylo málo, tak se Třebíči podařilo její náskok ještě navýšit. Na konečných 2:0 zvýšil Nahodil. "Soupeř dobře bránil, nepouštěl nás k naší hře a my jsme se s jeho hrou nedokázali vyrovnat. Když už jsme se prosadili, tak nás vychytal výborným zákrokem brankář Francouz," uznal Novák, který si přál na domácím ledě v derby bodovat.

"Mrzí nás to, protože jsme chtěli nějaké body vybojovat, ale nedá se nic dělat, musíme se soustředit na další zápas," dodal brodský lodivod, jehož svěřenci tak nedali moc pěkný dárek svému generálnímu manažerovi Augustinu Žákovi. Ten totiž v sobotu oslavil kulaté jubileum.
K narozeninám mu popřál také třebíčský trenér a sportovní manažer v jedné osobě Kamil Pokorný.

"Začal bych trošku netradičně, protože Augustin Žák má dnes významné životní jubileum, tak bych mu k němu chtěl pogratulovat," pronesl na začátku tiskové konference třebíčský kouč.

Ten byl samozřejmě o poznání spokojenější než jeho brodský kolega. "Věděli jsme, že soupeř je především doma hodně silný a dává spoustu gólů. Proto jsme chtěli vycházet ze zabezpečené obrany, ale nebýt úplně pasivní. Nechtěli jsme soupeře pouštět do souvislejšího tlaku, což se nám několikrát povedlo," byl spokojen s plněním taktiky Pokorný.

"Nápor domácích přišel v závěru, což jsme očekávali, a jsme rádi, že jsme dneska uhráli tři body. Chtěl bych poděkovat svým hráčům za předvedený výkon," dodal šéf třebíčské lavičky.

Oba soupeře čeká náročný program. K dalšímu utkání naskočí už dnes, kdy se odehraje 23. kolo. Rebelové si budou moci udobřit fanoušky a napravit reputaci doma v Kotlině. Přivítají kata jihlavské Dukly v uplynulém kole – Tábor, se kterým v prvním vzájemném duelu prohráli po samostatných nájezdech.

Třebíčští hokejisté se představí také před domácími diváky.Na stadionu se představí berounští Medvědi, na které Horácká Slavia nemá příliš dobré vzpomínky. Na jejich ledě totiž prohrála vysoko 5:2.