Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Kouč Bílých Tygrů má z čeho vybírat

24 2001
Liberec - Nový trenér libereckých hokejistů Josef Jandač si na prahu přípravy na novou sezonu I. hokejové ligy libuje: "Mám opravdu z čeho vybírat." Pod dohledem má okolo třiceti hráčů. V neděli obuli Bílí Tygři poprvé brusle a vyjeli na led. Od včerejška jedou podle scénáře: dopoledne trénink na suchu, odpoledne led. "Úvod je zaměřený hlavně na to, abychom opět trochu zajeli do kondice," objasnil Jandač, který své svěřence uviděl opět po třech týdnech dovolené. Předtím hokejisté absolvovali tvrdých devět týdnů dřiny. Druhým cílem této fáze přípravy bude podle Jandače otestování nových adeptů v dresu Bílých Tygrů.

"Kostra mužstva  je jasná, ale takové to konečné lepení týmu dohromady je potřeba doladit v prvních  přípravných zápasech. Také samozřejmě chci hráče poznat v herní zátěži." Do tréninku se  zapojily i zahraniční útočné posily.

Už déle se s mužstvem připravuje slovenský útočník  Štefanka z Nitry a včera už trénoval Švéd Stenberg. Kanaďan Trevor Lindros, bratranec  slavného Erica, se k týmu připojí v průběhu týdne. "Zkoušíme i nadějné juniory, kteří mají  také samozřejmě šanci prát se o místo."

Samostatnou kapitolou je návrat devětatřicetiletého  Jana Ludviga z Kanady. "Komunikace s ním je výborná. Potěšilo mě, že se chce zcela  rovnocenně porvat o místo. Zatím vypadá velice dobře," pochvaluje si kouč, jehož těší široký  kádr.

"Mám šest pětek a každý má šanci." První zúžení kádru se uskuteční okolo 5. srpna.  "Čtrnáct dní před vstupem do soutěže bychom chtěli mít kádr uzavřený, ovšem ke změnám může  docházet i v průběhu sezony," předeslal Jandač.

Liberec má plánu šestnáct přípravných duelů.  První ostřejší test čeká Bílé Tygry 1. srpna na ledě druholigové Kobry Praha v Tipsport  Cupu. Při předpokládaném postupu sehrají v pohárové skupině šest zápasů s extraligovými  soupeři - Litvínovem, Karlovými Vary a Kladnem.

I. ligu odstartuje Liberec 15. září doma  proti Prostějovu, generálkou bude zápas na ledě jabloneckých Vlků o čtyři dny dříve.

DOMÁCÍ PŘÍPRAVNÉ ZÁPASY BÍLÝCH TYGRŮ LIBEREC
26. července:
Kladno (18)
3. srpna: Beroun (11)
4. srpna: finský klub (11)
7. srpna: Litvínov (18)
10. srpna: Karlovy Vary (18)
14. srpna: Kladno (18)
28. srpna: Kadaň (18)
30. srpna: Ústí n. L. (18)Najdete na iDNES.czmobilní verze