Kouč Bokroš se omluvil

Ernest Bokroš | foto: Slavomír KubešMF DNES

30 2008
Středeční předzápasový rozhovor s trenérem HC Mountfield Ernestem Bokrošem odpadl. Kouč posledního týmu tabulky se slušně omluvil. "Nezlobte se, ale říkal bych pořád to samé a nemá to cenu," vysvětlil Ernest Bokroš, proč se s novináři nepotká jako jindy den před utkáním.

Pak odešel do šatny. Nemohl proto ani potvrdit, či vyvrátit zvěsti kolem mužstva. Například že se může stát koučem Slovanu Bratislava, pokud by skončil v Českých Budějovicích.

Ve Slovanu po prohře v Lize mistrů na jihu Čech minulý týden skončil Zdeno Cíger. Ve hře je údajně i další slovenský kouč Gregor, který byl v Liberci. Ale vše mohou být jen dohady z ulice.

Jisté je, že HC Mountfield sice minulý týden naznačil proti Slovanu i proti Plzni herní i výsledkové zlepšení, ale nedělní výkon na ledě Kladna byl znovu špatný. Nedisciplinovaný, se spoustou vyloučených. "Když hrajete v oslabení tři na pět na Kladně, je to špatně," říkal ve středu obránce Vladimír Sičák.

Domácí zdolali českobudějovický klub 5:2, když první branku dali hned v 1. minutě zápasu. Na vyloučené na 2minuty to bylo 8:12, na využité přesilovky 4:0 pro Kladno.

Čtvrteční soupeř Mountfieldu Pardubice doma v úterý v dohrávce podlehl Znojmu 1:2 a českobudějovický klub klesl na samé dno tabulky. Stejným výsledkem 2:1 skončilo i utkání první čtvrtiny Pardubice - Mountfield. Ale pro domácí.

Pokud nevyhraje Mountfield za 3 body, zůstane poslední. Mladá Boleslav i Znojmo mají 2 body navrch. Pardubice řeší, koho postaví do branky. Lašákovi se přestalo dařit.

Sičák na ledě Kladna vyrovnal, ale body nebyly

V 9. minutě zápasu na ledě Kladna vyrovnal Vladimír Sičák z HC Mountfield na 1:1. Byl to jeho druhý gól sezony. Poprvé se trefil na turnaji v Drážďanech, kde ještě mělo jeho mužstvo fazonu a turnaj vyhrálo. Teď viděl, že si ho 'jeho' kladenský útočník nehlídá. Tak vyrazil dopředu a po nahrávce Hudce na Humla dostal od centra nahrávku. "Ivan udělal otočku před brankou a vlastně shodil gólmana i jejich hráče," popsal Vladimír Sičák, jak Huml vyčistil prostor. "Pak už jsem puk dorážel do prázdné branky."

Ale na body to bylo málo. Kladno stihlo do přestávky dát gól na 2:1 a třetí třetinu vyhrálo 3:1. Celkem 5:2. "Poslední tři zápasy jsme hráli dobře," míní obránce. "Teď jsme byli dost vylučovaní, což bylo rozhodující." Zvlášť závěr zápasu a zmíněná poslední třetina, to hráli hosté často v oslabení. Řešil to tým? "Řešil. Dospěli jsme k závěru, že to příští zápas bude lepší."

Hráči také dobře vědí, že jsou poslední v tabulce. "Jestli jsme předposlední, nebo poslední, to je skoro to samé," poznamenal bek. Na konci jsou zatím malé bodové rozdíly. "Věřím tomu, že když pár zápasů vyhrajeme, že se dá naše situace otočit," doufá Sičák.