Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Kouč Konečný skončil, Třebíč hledá náhradu

6 2004
Třebíč - Hokejový trenér Kamil Konečný v Třebíči skončil. Neustál sérii porážek, která přivedla jím vedený tým až na samé dno prvoligové tabulky. Poslední kapkou byla pondělní vysoká prohra 1:7 v Chomutově. Pro Horáckou Slavii to byla už devátá porážka v deseti zápasech. Tak špatný start do sezony klub ještě nikdy předtím nezažil.

Společně s Konečným byl ze své funkce odvolán také jeho asistent Miloš Kupec. "Výkonný výbor toto odvolání neplánoval, bylo vynuceno okolnostmi. Proto ještě nevíme, kdo mužstvo nyní převezme. Začínáme vést jednání s případnými nástupci," uvedl na oficiálních stránkách klubu jeho ředitel Karel Čapek.

Je velmi pravděpodobné, že v dnešním domácím střetnutí s Olomoucí se na třebíčskou střídačku postaví dvojice, která dokoučovala loňskou sezonu: Roman Mejzlík - a právě ředitel Horácké Slavie Karel Čapek.

Ten se na lavičce objevil už v posledním zápase v Chomutově, když dohlížel na práci dnes již odvolaných koučů. Trenérské rošády nejsou v Třebíči ničím novým. Ve dvou letech jde už o šestou výměnu.

Na podzim 2002 se musel sbalit Milan Chalupa, kterého vystřídal Rostislav Čada. Ten po sezoně vyslyšel volání Plzně a na jeho místo přišel Ladislav Kolda. I pro něj však byla extraliga příliš silným lákadlem, proto se v polovině ročníku 03/04 rozhodl kývnout na nabídku Českých Budějovic.

Po jeho odchodu zvolilo třebíčské vedení nouzovou variantu a osiřelému asistentovi Mejzlíkovi přišel pomoci ředitel Čapek.

Před startem letošní sezony se podařilo Horácké Slavii angažovat zkušeného Jaroslava Lišku z Českých Budějovic. Ten ovšem provedl tým pouze suchou přípravou a vrátil se zpět na jih Čech. Mužstva se tak měsíc a půl před začátkem ligy ujal Kamil Konečný.

Autoři:


Najdete na iDNES.czmobilní verze