Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Kouč Lener dostal další omluvenky

10 2003
Praha - O další tři adepty startu na MS ve Finsku přišel kouč české hokejové reprezentace Slavomír Lener. Kvůli zranění třísel a pohmožděnému loktu se mu omluvil útočník ruského Omsku Tomáš Vlasák, z rodinných důvodů odmítl start na MSl jeho klubový spoluhráč Pavel Patera a otřes mozku vyřadí ze hry jednoho z krajánků z NHL Aleše Kotalíka z Buffala.Dále čtěte: Proti Švýcarům s Trvajem v bráně

Kotalíkova neúčast však není zapříčiněná jen zdravotním stavem hráče. Podle jeho otce Viktora je totiž bývalý českobudějovický útočník prakticky v pořádku, i když měl v minulých zápasech menší problémy a kluboví lékaři mu doporučili desetidenní klid.

"Podstatnější je, že se mu až do úterý žádný zástupce českého hokejového svazu neozval. Vše se dozvídal pouze reprodukovaně z novin či ode mě. Až v úterý mu volal Lener," uvedl Kotalík starší.

Problémem také je skutečnost, že hráči skončila v Buffalu smlouva a agent mu nedoporučil hazardovat se svým jménem pro případ, že by se do nominace nedostal. Bližší informace mají být známé v pátek, kdy se Kotalík vrátí do Čech.

Nepříjemné zprávy zastihly Lenera na cestě k přípravným zápasům ve Švýcarsku. Problémy se složením obranných řad by mohl pomoci vyřešit Radim Tesařík z ruské Jaroslavle, která ve středu získala superligový titul.

"Budeme se od nynějška soustředit jen na to, koho nominujeme, a ne naopak. Nebudeme už zdůvodňovat, proč toho či onoho hráče nebereme," reagoval Lener  po sérii dotazů médií ohledně avizovaných absencí některých hráčů. "Už zítra je před námi první přípravný zápas před mistrovstvím světa, potřebujeme mít v mužstvu klid a pohodu. Tým je živý organismus, který se vyvíjí, a my chceme vysvětlovat spíše pozitivní věci, proč jsem si vybral právě toho a toho. A nikoliv naopak," dodal.

Kouč národního celku oznámí nominaci na mistrovství světa ve Finsku za dva týdny, přesně 24. dubna. "A ta jména si také zdůvodníme," přidal Lener. "Nechceme odříznout média od informací, ale jak stanovit hranici, čí neúčast zdůvodnit a čí
nikoliv. Lze porovnávat třeba Pateru s hráčem z NHL, který však zatím působí převážně na farmě?" otázal se.

Lener při skládání týmu vychází z jednoduché praxe. "Jak se bude mužstvo utvářet, postupně budou ze stávajícího kádru vypadávat další hráči. Je ale přece jasné, že hokejista nemůže být v nominaci především ze tří důvodů; pokud nemá potřebnou
výkonnost, není zdravotně v pořádku nebo jednoduše nezapadá do koncepce," vyjmenoval hlavní důvody.

Autoři: ,


Najdete na iDNES.czmobilní verze