Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Kouč Lener naléhá: Dostavte halu!

18 2003
Praha - Ona myšlenka tak dráždila mysl Slavomíra Lenera, že kvůli ní svolal novináře. „Hrozně bych si přál, aby se v Praze dostavěla hala pro mistrovství světa!“ řekl kouč hokejové reprezentace na schůzce v salonku pražského hotelu Expo. Byť to nechtěl přiznat, reagoval tak nejspíš na komentář kontroverzního Jaroslava Holíka. Ten v Lidových novinách publikoval článek kolidující s Lenerovým názorem.

Oba muži se v minulosti přeli už několikrát. Naposled o nadaného útočníka Hudlera, když ještě Holík vedl národní tým do 20 let.

Lenera i spoustu hráčů, funkcionářů a trenérů trápí průtahy při budování arény ve Vysočanech. Pořadatelství šampionátu, který se má v Praze konat na jaře 2004, je ohroženo.

„Ten turnaj je pro mě a moje kolegy vrcholem našeho snažení,“ tvrdí Lener. „Já mám s moderními stadiony samé dobré zkušenosti.“ A hned přikládá argumenty z klubů NHL, v nichž dříve působil: „Třeba v Calgary stál docela nový Saddledome, což přitahovalo hromadu fanoušků. Na Floridě vybudovali úplně novou arénu a vyburcovalo to celé okolí. Najednou se všichni cítili jako součást týmu Panthers.

První rok jsme vůbec nehráli dobře, ale pořád bylo vyprodáno.“ Je pravda, že s vystavěním přepychové haly se v NHL například spojuje spása ekonomicky strádajícího klubu Pittsburgh Penguins. Chátrající hala přezdívaná Igloo má chabé návštěvy a Penguins už museli pustit hvězdy Jágra, Langa a Kovaljova.

Lener ze své pozice nemá moc, aby pomohl řešit komplikace s financováním, pozemky či státními zárukami. „Možná to někoho popíchne, když promluví trenér nároďáku,“ doufá. „Možná ne... Ale když už tam nalili tolik betonu...“

Mínění Jaroslava Holíka vyznívá naprosto rozdílně: „Zda bude, či nebude hala, nemá na náš hokej žádný vliv a jeho budoucnost to nijak neovlivní. První liga i extraliga se budou hrát, ať už bude mistrovství u nás, nebo se na něj někam pojede. Nevidím proto důvod, proč by na plánovanou drahou stavbu měl přispívat stát.“

Autor:


Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!

Najdete na iDNES.czmobilní verze