Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Kouč Liška míří zpět na jih Čech

16 2004
České Budějovice - Do Českých Budějovic se po třech měsících zřejmě vrátí třiačtyřicetiletý hokejový trenér Jaroslav Liška. V dubnu sice podepsal smlouvu s Třebíčí, ale rád by se vrátil k rozdělané práci u českobudějovické mládeže. Potvrdil tím "Syndrom třebíčských trenérů" - náhlý odchod.

Ten začal před začátkem sezony 2003/04 Rostislav Čada, který kývl na nabídku extraligové Plzně. Místo něj Třebíč sehnala Ladislava Koldu.

Pod trenérem Koldou se Třebíči v úvodních kolech nedařilo, ale vedení klubu kouče podrželo. Stál tak na střídačce až do Vánoc loňského roku.

Poté se mu ozvaly České Budějovice a Kolda, který pochází z jihu Čech, jejich nabídku přijal. Tým po něm převzal Roman Mejzlík, kterého doplnil ředitel klubu Karel Čapek. Po skončení sezony ale Mejzlík odmítl pokračovat a Třebíč musela znovu hledat nového trenéra. Volný byl Jaroslav Liška, který v Českých Budějovicích vytvořil projekt na výchovu mladých hokejistů, ale po sestupu českobudějovického klubu si nebyl jistý, zda se najdou finanční prostředky na jeho další pokračování.

Generální manažer Českých Budějovic Jaroslav Pařízek byl odvolán 5. dubna a správní rada jmenovala jeho nástupce až 19. dubna. To už Liška vedl letní přípravu v Třebíči. "Je to erudovaný odborník," pochvaloval si příchod Lišky ředitel třebíčského klubu Čapek.

Fanoušci příchod dlouholetého kouče HC České Budějovice vítali, ale neubránili se pochybnostem. "Pevně věřím, že Vás nepostihne syndrom třebíčských trenérů," vzkázal Liškovi v offline rozhovoru na oficiálních internetových stránkách třebíčského klubu jeden z nich. "Budu se snažit vyhnout všem případným syndromům," odpověděl tehdy trenér.

V Českých Budějovicích nakonec nové vedení klubu finanční prostředky na další rozvoj mládežnického hokeje našlo a Lišku začal lákat návrat k rozdělané práci. "Ještě nevíme, zda budeme trvat na dodržení smlouvy, nebo budeme souhlasit s odchodem za odpovídající náhradu," pronesl Čapek. "Nikdy jsme však nikomu v odchodu nebránili," dodal.

Zájem o Lišku potvrdil prezident HC České Budějovice Jaroslav David. "Máme skutečně zájem o to, aby se Jaroslav Liška vrátil," uvedl.

Sám Liška je zatím ve svých prohlášeních zdrženlivý. "Probíhají jednání, ale zatím není nic definitivní," prohlásil. "Vyjádřit se mohu, až dojde k nějaké dohodě," dodal.

Kluby by se měly dohodnout co nejrychleji. Třebíč v pondělí pokračuje v přípravě na novou sezonu.

Autoři:


Najdete na iDNES.czmobilní verze