Kouč Müller: Baráž byla náročnější

13 2003
Kladno - Vstup do extraligy se nováčkovi povedl. I když se v posledních dvou minutách při vsetínském obléhání branky musel o výhru 2:1 bát, nakonec ji získal. Na všechny strany zdravili hokejisté Kladna své fanoušky po vítězství nad Vsetínem. Dosáhli ho i bez tří opor - Špeldy, Chatrnúcha a kapitána Zajíce, který začátek sezony stráví v nemocnici.

Stihl ho infekční zánět mandlí a čeká na chirurgický zákrok.

Zajícovo místo ve středu čtvrtého útoku zaujal Havel, s kapitánským céčkem zaskočil Gardoň. "Ztráta Zajíce, který je vůdcem, byla hodně citelná," glosoval absenci útočníka kouč Zdeněk Müller. Aby toho nebylo málo, v závěru pátečního utkání si poranil kotník Lažo.

V první třetině se Kladenští nemohli prosadit. "Byla z naší strany špatná," řekl Müller. Ani úvod druhé nevypadal dobře. V obraně zívala okna, jež ovšem vsetínští střelci nevyužili. Jenže v polovině třetiny při hře 4 na 4 domácí náhle ožili a jejich přerod korunoval vteřinu před koncem přesilovky Kruliš.

Kladenských byl najednou plný led, přišly šance a také Štefankův důraz a vítězný gól, který si hlavní sudí Mikula nechal potvrdit od videa. Domácí mohli stvrdit výhru v úvodu třetí části, jenže při mnoha vsetínských vyloučeních zaváhali a v závěru po Krulišově hrubce musel proti Demelově nájezdu čarovat Orct.

Vsetín už pak nevytěžil nic ani z mocného náporu. Na střely na branku duel vyhrál 37:30. "Dělali jsme zbytečné fauly v útočném pásmu, to rozhodlo," litoval kouč hostů Jiří Režnar.

To Müller si pochvaloval disciplinu mužstva i první extraligový triumf v roli hlavního kouče. Obavy z utkání neměl. "Baráž byla horší," přiznal.