Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Kouč Růžička tým probouzí změnami

31 2004
Helsinky - (Od zvláštního zpravodaje iDNES) To jsou změny! Trenér Růžička po prohře s Finskem složením národního týmu pořádně zamíchal: ve volném dni před utkáním se Švédy trénovali hokejisté ve Stockholmu v kompletně přestavěných formacích. Kouč rozpojil dokonce i věrnou dvojici Reichel, Ručinský. "Na to nepamatuju, co hraju za nároďák," řekl Martin Ručinský.

Finsko je zapomenuto, hokejoví reprezentanti se chystají na Švédy. V úterý dopoledne se přesunuli z Helsinek do Stockholmu a po poledni už se ve slavné hale Globen připravovali na středeční duel Světového poháru s domácím týmem.

A bylo to ostrých osmdesát minut. Kouč Vladimír Růžička nechal tým hodně  bruslit, došlo dokonce i na cvičení bez puku. "Jezdili jsme v pořádném tempu. Včera jsme se špatně pohybovali, potřebovali jsme se vyjezdit," prohlásil obránce Jaroslav Špaček.

"S tréninkem jsem byl maximálně spokojený. Je vidět, že kluci pracují, nechybí jim vůle," pochvaloval si Růžička.

"Dnešní příprava byla vynikající, ukázala nám, že hokej umíme," přitakal kapitán týmu Robert Reichel. Ten si nepřipouští jakékoliv pochybnosti o síle mužstva, srovnání se Světovým pohárem v roce 1996, kdy reprezentanti začali své nešťastné účinkování podobnou prohrou ve Finsku jako nyní, rezolutně odmítá.

"To sem vůbec netahejte," ohradil se. "Tohle je úplně jiný turnaj, jiné mužstvo. A se Švédy to bude i jiný zápas." Porážku s Finskem probral se spoluhráči ještě večer po zápase, druhý den prohlašuje: "Teď už to musíme hodit za hlavu a co nejdřív zapomenout."

Český tým může vyrukovat na druhého soupeře v turnaji s úplně jinou sestavou. Kouč Růžička zvažuje i přerušení letitého spojení Reichel, Ručinský, už na tréninku oba rozdělil do jiných pětic.

"Pokud jsme spolu byli v nároďáku, vždycky jsme nastupovali v jedné lajně. Hrajeme spolu od malička. Ale s týmem bylo po té porážce potřeba něco udělat. Respektuju to a Alby taky," ujišťuje Martin Ručinský. "Vláďa je dost zkušený na to, aby věděl, co je nutné změnit."

V zelených dresech, určených náhradníkům, tentokrát jezdila trojice útočníků Dvořák, Vašíček, Hejduk, odpočívat by mohli i zadáci Špaček a Malík. "Kdo nebude hrát, se rozhodneme až ráno. Ale třeba Milan Hejduk už má za sebou čtyři utkání, taky si někdy musí oddechnout. Týká se to i dalších, které potřebujeme mít připravené hlavně na čtvrtfinále."

Jak trénovali?
- brankáři: Vokoun, Čechmánek, Bříza,
- bílá pětka: Fischer, Židlický - Jágr, Straka, Prospal,
- modrá pětka: Šlégr, Kaberle - Havlát, Výborný, Ručinský,
- červená pětka: Hamrlík, Škoula - Sýkora, Reichel, Eliáš,
- černá pětka: Malík, Špaček - Čajánek, Dopita, Vlasák,
v zeleném (pravděpodobně náhradnící pro zápas se Švédskem): Hejduk, Vašíček, Dvořák.

Kouč české reprezentace Vladimír Růžička při tréninku před zápasem se Švédskem.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze