Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Kouč Svozil se na šampionátu kochá

27 2004
Ostrava - Jedním z očekávaných návštěvníků ostravské části mistrovství světa je i bývalý reprezentační útočník Československa dlouholetý hráč Vítkovic a jejich současný trenér Ladislav Svozil. Zatím shlédl většinu utkání a je s průběhem mistrovství nadmíru spokojen "Hokejové mistrovství světa v Ostravě je vrcholná událost, která se nemusí víckrát opakovat," říká.

"Je předčasné hovořit o favoritech šampionátu, zatím se mezi sebou neutkali, vše rozhodnou až čtvrtfinálové boje. Již nyní je ale vidět, že tradičně úspěšné týmy přijely na mistrovství velice dobře připraveny a žádné velké překvapení nebude."

Vítkovický trenér se přiznal, že si hokejového šampionátu nadmíru užívá. Na zápasy se dívá očima normálního fanouška a nijak jej nesvazují potřeby sledovat toho kterého hráče, kvůli jeho případnému angažmá v ostravském extraligovém klubu.

"Hráči, kteří na mistrovství startují jsou v jiné platové kategorii, než jakou si mohou Vítkovice dovolit," vysvětluje důvody svého klidu ostravský trenér. !O hráčích silných týmu se nemá cenu ani bavit a ani takoví hokejisté Ukrajiny, kteří by teoreticky mohli připadat v úvahu jsou v týmech ruské Superligy platově někde jinde."

Největším překvapení mistrovství Ladislavu Svozilovi připravili dánští fanoušci. "Ani ve snu jsem nepředpokládal, že jich přijede tolik a že budou tak fantasticky fandit," přiznává vítkovický lodivod. "To co předvedli v utkání s Ruskem, bylo něco skvělého. Nečekal jsem ani to, že jich přijede tolik. O dánském hokeji toho mnoho nevím a jejich vystupování na mistrovství je jasným důkazem, že se člověk musí pořád učit."

Jedním z přínosů ostravské části šampionátu pro vítkovický klub bude i nově zrekonstruovaná ČEZ Aréna, v jejíž útrobách budou ostravští hokejisté hrát své extraligové duely. "Hala je skvělá," ukázal své nadšení Svozil.

"Ještě jsem sice neměl možnost vidět ji celou, avšak i to, co jsem si prohlédnout stačil jasně ukazuje, že budeme mít skvělý stánek. Nejen vybavení pro hráče, ale i vynikající divácké zázemí opět bude moci posunout hokejové zážitky někam jinam," uzavřel své dojmy z opravené haly trenér Vítkovic Ladislav Svozil.Najdete na iDNES.czmobilní verze