Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Kouč zaplňuje poslední okénka v nominaci

20 2004
Praha - V hlavě má jasnou představu, jak by měla vypadat sestava hokejové reprezentace. Trenér Slavomír Lener postupně odškrtává volná okénka v sestavě. Přesto má v týmu stále na třicet hráčů. "Ale ti, kteří mají nominaci jistou, to vědí a mohou se v klidu připravovat. Ostatní o ni bojují. Těch hráčů je tak sedm osm, rozhodně žádnou nervozitu do kabiny nepřinesou," tvrdí Lener.

Podle jeho slov před úterním tréninkem v Sazka Areně mají ze čtvrtfinalistů play-off v zámoří jistou nominaci Ručinský a Vokoun. Šlégr, Malík nebo Čajánek čekají, zda se vejdou do jednoho z volných okének, které zbývají.

Hodně napoví rozhodující zápas série Ottawy s Torontem, který se hraje v noci na středu. "Ale nejenom on, z hlediska nominace je důležitý i čtvrteční zápas proti Kanadě," zdůrazňuje trenér.

Kdy se k týmu připojí Martin Ručinský?
Volali jsme si hned po zápase. Bylo v tom trochu nervozity, rozčarování. Ale stoprocentně přijede. Musí ještě absolvovat meetingy, lékařské kontroly a zastavit se v New Yorku. Podle toho jak jsme spolu hovořili, by tady měl být v sobotu dopoledne.

A další hráči? Vokoun, Šlégr, Čajánek, případně Malík?
Tomáš Vokoun přiletí ve středu v půl osmé ráno. S Jirkou Šlégrem si ještě zavoláme ve středu. Stejně tak jsem domluvený s Markem Malíkem. U něj je trochu problém, hraje se zlomeninou, ani ještě nevím přesně jakou. Je hodně dobitý, play-off se na něm podepsalo. Uvidíme, jak se to bude vyvíjet. Petr Čajánek přiletí ve středu do Vídně a hned potom s ním budeme hovořit.

Jak hokejisté trénovali?
Pravděpodobná sestava pro zápas s Kanadou
Dvořák - Prospal - Hlinka
Výborný - Beránek - Sup
Jágr - Straka - Průcha
Balaštík - Kraft - Bednář
Rachůnek - Špaček
Modrý - Hejda
Hamr - Kaberle
Novák
Roman Hamrlík, pokud nastoupí
Gólman: buď Vokoun, nebo Salfický s Břízou

V týmu je stále bezmála třicet hráčů, přilétají další. Není to trochu moc jmen na to, že šampionát začíná už v sobotu?
Mám pevnou představu o složení týmu. Dočetl jsem se, že je nervozita v kabině a nikdo neví, jak na tom je. Tak pro vaši informaci: devadesát procent hráčů to ví. S každým, kdo určitě v nominaci bude, jsem měl osobní pohovory. Ti hráči vědí, jak na tom jsou a mohou se v klidu připravovat. Ti, kteří to nevědí, bojují o místo. Ale je jich jenom pár a ti určitě nervozitu do kabiny nepřinesou. Máme to ošetřeno tímto způsobem.

Soupisku oznámíte po utkání s Kanadou. Do té doby už nikdo mužstvo neopustí?
Do Kanady bych žádný zásah do mužstva dělat neměl, pokud samozřejmě nedojde ke zranění. Je tady pár hráčů navíc, ale všichni jsou ve hře. Kluků, kteří jsou nervózní, je tady možná šest, sedm. Víc jich určitě nebude. Nechal jsem si několik okének volných pro několik variant. A pokud to varianta vyjde, jako třeba v případě Martina Ručinského, tak je okénko zaplněno. Pokud by nevyšla, tak jsem na to okénko měl připraveného jiného hráče. I proto mě to nijak neznervózňuje.

Řekl jste, že s Petrem Čajánkem budete po jeho příletu mluvit. Znamená to tedy, že ještě nemá místo v sestavě jisté?
Uvidíme, jak dopadne zápas sedmý zápas Toronta s Ottawou. V týmu je velký přetlak. Ale pozor, nezáleží jenom na tomto zápase. Ve čtvrtek hrajeme z hlediska nominace důležité utkání s Kanadou. Ti hráči, kteří jsou tady, mají možnost ukázat se a uvidíme, jestli dostanou přednost třeba před Petrem Čajánkem.

To je i případ Jiřího Šlégra se kterým si chcete ve středu volat?
Je tady spousta obránců, řada věcí se musí doladit. Navíc, jak říkám, ještě hraje Toronto s Ottawou… S Jirkou jsem o tom mluvil, řekl jsem mu, že máme hodně ofenzivně laděné mužstvo. Že bych ho rád vzal, ale tyto věci ještě musíme zvážit, protože v týmu je velký přetlak. Zase platí to, že mám určitý počet okének a uvidíme, jak to všechno vyjde.

Přejete si spíš vyřazení Toronta, nebo Ottawy? Jinými slovy příjezd Roberta Reichla, nebo Martina Havláta?
Robert, nebo Martin Havlát? Obě možnosti jsou příjemné. Ale uvidíme, jak to dopadne. S Robertem Reichlem jsme se domluvili, že už si nebudeme volat, což respektuju. A Tomáš Kaberle? Ten řekl už dříve, že by rád přijel.

Proti Kanadě nemůže nastoupit Roman Čechmánek. Bude už hrát Tomáš Vokoun?
Nerad bych někoho nutil do zápasu. To se týká i Romana Hamrlíka, nebo Petra Čajánka. Bude záležet, jak se bude Tomáš cítit. Jestli na polovinu zápasu, nebo třeba na dvě třetiny, aby si to alespoň osahal. Případně máme v záloze Dušana Salfického, nebo Petra Břízu (ten ale na úterním tréninku v Sazka Areně nebyl).

Trenéři Slavomír Lener a Vladimír Růžička udělují hráčům pokyny na tréninku.

Brankář Dušan Salfický se občerstvuje při tréninku v Sazka Areně.

Jaromír Jágr se protahuje na tréninku v Sazka Areně.

Martin Straka u střídačky na tréninku v Sazka Areně.Najdete na iDNES.czmobilní verze