Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Kouče vyměnil už i Havířov

12 2004
Ostrava - Hokejové střídačky celků na severu Moravy jako by zasáhla pro trenéry nebezpečná epidemie. Nejprve před necelými čtrnácti dny odešel z extraligových Vítkovic Ladislav Svozil a v minulých sedmi dnech vyměnily trenéry všechny tři prvoligové týmy z Moravskoslezského kraje.

Po Miloši Holaňovi, který minulý čtvrtek zamířil ze Sarezy do Vítkovic, a Karlu Suchánkovi, který dal v pondělí přednost Olomouci před Opavou, skončil ve středu večer u havířovských Panterů Aleš Flašar.

„Aleš Flašar neodvedl špatnou práci, ale mužstvo potřebovalo nějaký impulz,“ vysvětloval šéf havířovského hokeje Pavel Prorok odvolání trenéra. „Někdy je holt lepší vyměnit jednoho trenéra, který v podstatě za nic nemůže, než dvacet hráčů, kteří jsou při prohraných zápasech na ledě.“

Aleš Flašar přišel o místo po středeční domácí prohře s Ústeckými Lvy. „Vedení si mě pozvalo hned po zápase. Důvody odvolání nechci moc komentovat. Asi to bylo kvůli tomu, že na deváté místo ztrácíme jeden bod,“ podotkl Flašar s náznakem ironie.

Novým trenérem Havířova se stal bývalý kouč extraligového Vsetína Jiří Režnar. „Mým úkolem je vyhnout se s týmem chvostu tabulky,“ uvedl Režnar.

Nový trenér chce v příštích deseti dnech dát šanci všem hráčům havířovského kádru, aby dokázali, že do něj patří. „Když někdo neprokáže svůj přínos, bude muset odejít,“ upozornil nový kouč.

S tím, že někteří hráči odejdou, počítá i havířovský šéf Prorok. „Hráčské změny by měly přijít. U některých hráčů je to totiž i otázka sebekázně a přístupu k hokeji,“ řekl Prorok. „Jmenovat je ale zatím nebudu, počkáme pár dní.“ Asistenty Jiřího Režnara budou Pavel Sedlák a Petr Folta. „Pár hráčů sice znám, ale budu se spoléhat i na své asistenty,“ dodal Režnar.

Autoři:


Najdete na iDNES.czmobilní verze