Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Kouzelník s hokejkou. P. S. Dejte pozor, aby se vám nezamotala hlava

Patrick Kane byl jednou z klíčových postav Chicaga při jeho cestě za Stanley Cupem. Během ní vyřadil i Boston s Jaromírem Jágrem | foto: Reuters

17 2013
Technika, zručnost a ta rychlost. Ne, hokejový šikula Patrick Kane k tomuhle klipu nepotřeboval žádné speciální efekty, i když by se to na první pohled mohlo zdát. Pohodlně se usaďte a v klidu si pusťte malé kouzelnické video.

Jde sice jen o reklamu na novou hokejku jedné světoznámé firmy, ale Kane v ní dokázal, že je to světový talent.

Úkol zněl jasně: Dostaneš do kruhu několik puků a kličkuj. Zpočátku to vypadá jednoduše, drobný útočník Chicaga na místě mrská čepelí mezi čtveřicí kotoučů, jejich počet se však v následujícím záběru zvýší o deset kousků.

Ani to agenta 88, jak ho američtí tvůrci nazvali podle jeho čísla na dresu, nezaskočilo a při driblování se nevyhnul ani jednomu puku. "Jenže pak jsem uviděl, co na mě chystají," usmíval se Kane. V kruhu se totiž objevila téměř padesátka kotoučů.

"Říkal jsem si, že tohle nemůžu dát. Byl jsem nervózní, ale nakonec jsem řekl: Proč ne? Hoďte mi sem všechny puky a uvidíme. Přinejhorším se na to vykašleme," vykládal Kane. Nebylo potřeba, poradil si i tentokrát, i když mu z toho šly asi oči kolem.

"Byla to sranda. Když jsem pak uviděl finální podobu videoklipu, vypadalo to úžasně."

Nutno podotknout, že jeden efekt filmaři přece jenom použili. Zcela na konci šotu, jehož natáčení zabralo pouhých 15 minut, Kane zvedne kotouč na čepel hokejky a mrští s ním směrem na kameru. Chtít po něm ale přesný zásah na takovou dálku, to už by bylo opravdu moc.

Autor:


Hokej na zimních olympijských hrách 2018

Hokejový turnaj v Pchjongčchangu vyvrcholí v neděli 25. února.

Předkolo play-off, úterý 20. února - 4.10: USA - Slovensko, 8.40: Slovinsko - Norsko, 13.10: Švýcarsko - Německo a Finsko - KoreaČtvrtfinále, středa 21. února - 4.10: Česko - vítěz USA/Slovensko... celý program

Josef Jandač, Martin Erat, Pavel Francouz, Roman ČervenkaOndřej Němec, Vojtěch Mozík, Jakub Nakládal, Michal Řepík, Jan Kovář, Dominik Kubalík

Najdete na iDNES.czmobilní verze