Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Kovalčuk se zastal krajana Sjomina, jenž kritizoval Crosbyho a NHL

Sjomin označil Crosbyho, který je na snímku s českým útočníkem Petrem Sýkorou, za průměrného | foto: Reuters

21 2008
Crosbyho označil za průměrného hráče, NHL odsoudil za styl hokeje, který produkuje. Ruský hokejista Alexander Sjomin, jenž na sebe poprvé po čtyřech sezonách v zámoří upozornil tím, že se na chvíli usadil v čele kanadského bodování, si zkrátka nebral servítky.

A udivil tím celý hokejový svět.

Našel však i své zastánce. Například jeho krajan Ilja Kovalčuk pro něj našel pochopení.

"V Americe je zvykem, že jsou k sobě lidé korektní. Ale každý má právo na svůj názor. Amerika je svobodná země, nežijeme v komunismu, ne?" poznamenal Kovalčuk. "Sjomin řekl, co si myslí. Nemůžeme ho za to odsuzovat, zaslouží si respekt," dodal.

Sjomin prohlásil, že je Crosby hvězdou jenom díky dobré propagaci. "Všechno je jenom o reklamě. Vezměte jakéhokoli nešiku, udělejte mu promo a stane se z něj hvězda," tvrdí.

"Nic na tom nemění, že udělá 100 bodů. Je to stejné, jako kdybyste někoho postavili před branku a řekli mu, aby dorážel puky do sítě. On pak dá 50 gólů a každý si řekne: "Tý jo!" A klub mu pak hned dá plat 10 milionů dolarů. To je přesně Crosbyho případ," prohlásil čtyřiadvacetiletý Rus.

Crosbyho reakce? Mladý útočník, jenž je považován za ikonu současného kanadského hokeje, nechtěl Sjominova slova komentovat. "Může si říkat, co chce. Co si o něm myslím já, to si radši nechám pro sebe," uvedl.

Kovalčuk pak v rozhovoru pro ruský deník Sovětskij sport odpovídal na otázku, co se v NHL stane, když jsou hráči vůči sobě kritičtí.

"Víte, v Americe se vás často ptají, jestli je lepší Gretzky, nebo Lemieux. Řekněme, že vyberu Lemieuxe - co bude následovat? Budou mě odsuzovat, že jsem nevybral Gretzkého? Crosby i Sjomin jsou hráči světové třídy a každý z nich má vlastní názor, který by se měl brát v úvahu. Bez hysterie," odpovídal Kovalčuk a pokračoval.

"Saša v téhle sezoně každému dokázal, že je to excelentní útočník. Proto by ho měl každý brát vážně. Aspoň nemluví v klišé."

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze