Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Kovarčík: Hlinka už s Pittsburghem skončil

30 2001
Pittsburgh - Hokejový trenér Ivan Hlinka zřejmě končí své působení v Pittsburghu. Podle agentury AP si najal dva právníky a chce zažalovat klub za porušení smlouvy s tím, že mu dluží 800 tisíc dolarů. Od 15. října, kdy ho vedení klubu odvolalo z funkce trenéra, mu totiž nezaplatilo žádné odstupné. "Takže asi není v zájmu ani jedné strany, aby Hlinka pro Pittsburgh dále pracoval," přiznal Hlinkův manažer Peter Kovarčík. Původně Hlinka uvažoval o tom, že by u Penguins mohl pokračovat jako skaut.

"Byli jsme upozorněni, že si najal dva advokáty. Proto by se nehodilo, kdybychom to teď komentovali," prohlásil mluvčí Penguins Tom McMillan.

Českého kouče zastupují podle listu The Post Gazette právníci Ron Del Duca z Virginia Beach a Mike Florio z Clarksburgu. Ti tvrdí, že vedení Penguins nedodrželo dohodu a od té doby, co Hlinku vyhodili, mu klub přestal platit peníze.

"Myslím si, že Hlinku v klubu podtrhli. Teď už každý ví, že čtyři prohry z úvodu sezony byla jenom smůla," říká Hlinkův manažer Peter Kovarčík. Minulý týden spolu na Floridě hráli golf, tam mu trenér o celé záležitosti pověděl. "A zdá se mi, že už ani jedna strana nechce, aby Ivan dále v Pittsburghu působil," přiznal Kovarčík.   

Podle Del Duky se ale vedení Pittsburghu neozvalo od doby, kdy Hlinku odvolalo. Navíc prý kouč zaslechl, že se klub rozhodl nevyplatit mu peníze, které mu podle smlouvy náleží. A tak když na konci října nedostal šek, kontaktoval právníky.

"Telefonoval jsem generálnímu manažerovi Craigu Patrickovi a ten řekl, že ta věc není v jeho kompetenci," uvedl Del Duca v rozhovoru pro Post Gazette. "Odkázal mě na jejich právníka Teda Blacka."

Florio, který se specializuje na zákoník práce, už s Blackem hovořil. "Vysvětlil mi, že trenér Hlinka nedostal plat, protože prý porušil některá ustanovení smlouvy," citoval slova Hlinkova právního zástupce deník.

"Ale jaká ustanovení ve smlouvě porušil, to nám nebyl schopen nikdo říct. A to právě chceme zjistit," dodal Florio. 

Hlinka poté, co byl 15. října od týmu odvolán, nevyloučil, že v Pittsburghu zůstane v jiné funkci. Nejvíce se hovořilo o pozici skauta. Pak ale v jednom z pravidelných sloupků pro iDNES potvrdil, že jednání s klubem se protahují a komplikují. Na Vánoce by se chtěl vrátit domů do Litvínova, a teprve v Česku se rozhodne, co bude v budoucnosti dělat.

"Samozřejmě ho to mrzí. Ale Ivan je člověk, který se dívá spíše do budoucnosti. Teď se tedy soustředí na olympiádu," říká Kovarčík.

Hlinku po ročním působení ve funkci hlavního trenéra hokejistů Pittsburghu nahradil jeho asistent Rick Kehoe. V minulé sezoně dovedl kouč olympijských vítězů z Nagana mužstvo Penguins do finále Východní konference.

Autoři: , ,


Najdete na iDNES.czmobilní verze