Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Král se smál na pivu s Jágrem

1 2003
Praha - Před deseti lety by to byl fantastický hokejový útok. Jágr, Gretzky, Kurri. Co na tom, že se Jágr i Kurri proslavili na pravém křídle! Wayne Gretzky by je z centru jistě ukočíroval. V pondělí tyhle hokejové legendy málem vedle sebe seděly v první řadě hlediště Obecního domu v Praze. Jenže Wayne Gretzky úvod slavnosti nestihl. Kanadská modla v Praze podporuje kandidaturu Vancouveru na pořádání zimních her v roce 2010.

Mnohé celebrity ji lákaly, aby účastí ozdobila benefici Českého olympijského výboru. Někdejší ukrajinský tyčkař Sergej Bubka z podnětu společnosti zvané Česká sportovní oslovil Jariho Kurriho, svého kolegu z Mezinárodního olympijského výboru.

Fin Kurri s Gretzkým léta hrál v NHL. Žádost podpořil i Jaromír Jágr, jehož v zámoří zastupovala stejná agentura jako Gretzkého. "Sejdeme se, ale Wayne se publicitě vyhýbá, takže nepovím kde," říkal Jágr novinářům.

Večer si dali pivo v Jágr's baru na Václavském náměstí, kde česká hvězda tu kanadskou přemlouvala. "Začátek nestihneme, ale přijdeme na raut," slíbil dobře naladěný Gretzky i s paní Janet, bývalou herečkou.

Gretzkého klan přistál na Ruzyni v neděli večer se čtyřmi potomky. Do výpravy přibrali syna svého známého. Nejmladší dceru Emmu, stále ještě nemluvně, nechali doma v Kalifornii. S dětským souborem se v pondělí dopoledne vydali do ulic na nákup. Nejvíc času strávili v obchodech s hračkami.

Bylo však takřka nemožné nasbírat o jeho pobytu více zpráv. Před médii se podařilo utajit místo, kde přespává. Gretzky vynechal i večírek kanadského organizačního výboru, kam byl nahlášen.

"Je to těžké, má tu svůj soukromý program," prohlásila Jackie Da Souza, jedna z pořadatelů. „A rozhovory nechce poskytovat vůbec."

"Ani já nevím, kde se pan Gretzky nachází," řekl kanadský olympijský šéf Michael Chambers. Veřejně by Gretzky měl vystoupit až v úterý dopoledne na tiskovce.

Wayne Gretzky, který přijel do Prahy podpořit kandidaturu Vancouveru, zavítal na pivo i se svou manželkou Janett.

Pražské setkání hvězd u piva - Wayne Gretzky a Jaromír Jágr.

Autoři:


Najdete na iDNES.czmobilní verze