Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Královéhradečtí odčinili debakl z Brna

22 2004
Hradec Králové - Týden starý debakl z Brna je zapomenut. Hokejisté Hradce Králové získali v dalším utkání 1. ligy tři body na ledě poslední Třebíče a upevnili si svoji pozici mezi nejlepšími týmy soutěže. „Věděli jsme, že pro nás utkání nebude jednoduché. Nevedlo se nám před týdnem v Brně a Třebíč dnes potřebovala vyhrát,“ konstatoval po zápase trenér hradeckého mužstva Ladislav Kolda.

Třebíči se úvodní čtvrtina základní části soutěže vůbec nevydařila. Získala v ní nejméně bodů ze všech týmů a první zápas druhé čtvrtiny pro ni byl velmi důležitý. „Soupeř hrál s ohromným nasazením, takže utkání bylo vyrovnané,“ uvedl Kolda.

Domácí mužstvo také dlouho udržovalo naději na bodový zisk. Ve druhé . třetině se ujalo vedení a nezlomilo je ani vyrovnání, které zařídil Tomáš Martinec. Také 3. třetina dlouho rozhodnutí nepřinášela.

Až přišla 54. minuta a v ní dva rychlé góly Hradce za sebou. Nejprve využil nabídnutou šanci znovu Martinec a poté Pavel Suchý nepohrdl chybou třebíčské obrany.

„Nakonec my jsme byli o ty dvě branky šťastnější, protože šance byly na obou stranách. Asi bylo vidět, že jsme v trochu větší pohodě než domácí,“ prohlásil hradecký trenér.

Také další dva prvoligové zápasy sehrají hokejisté Hradce Králové na hřištích soupeřů. Už v sobotu se představí na ledě druhého Ústí nad Labem, ve středu pak zajíždějí do Českých Budějovic, kde se utkají s lídrem soutěže.

Autoři:


Najdete na iDNES.czmobilní verze