Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Krasobruslařky nechaly hokejisty trénovat

15 2001
Helsinky - S pardubickým Adamem Svobodou v brance a s cílem vyzkoušet všech třináct útočníků nastoupí čeští hokejisté v neděli od 15 hodin v Helsinkách k přátelskému utkání proti Finsku. Zápas bude generálkou na třetí turnaj Euro Hockey Tour, jímž bude od úterka do soboty turnaj o Pohár Baltiky v Moskvě. Na něm se střetnou ve čtvrtek znovu.

Finy čeští hráči v Hartwall Areně porazili před měsícem v rámci Švédských her 7:2. "Trochu si stěžovali, že před zápasem měli dva těžké tréninky, ale v kabině pak museli uznat, že jsme je přehráli," vzpomínal na předchozí souboj obou týmů Pavel Rosa, útočník místního Jokeritu, který při svém reprezentačním debutu zatížil finské konto dvěma góly.
 
"Bylo by skvělé takový začátek zopakovat, ale to už si asi Finové pohlídají. Budou se chtít vytáhnout," zvažoval Petr Leška, nejproduktivnější hráč české extraligy.

První společná příprava v Helsinkách se nekonala na hlavní ledové ploše, kterou ve stejný čas obsadili domácí hráči, ale jako před Švédskými hrami v maličké hale o dvě podlaží níže, ukryté v silném a chladném žulovém masívu. Tentokrát totiž bylo i zde obsazeno. Trénovaly tu krasobruslařky.

"Je jich dvaadvacet, je to náhoda?" glosoval s úsměvem nečekanou podívanou vítkovický gólman Jiří Trvaj. Mladé adeptky olympijské umělecké sportovní disciplíny však urostlým chlapíkům okamžitě bez řečí uvolnily místo.

Hokejisté vyzkoušeli v provizorních podmínkách řadu průpravných cvičení zaměřených především na střelbu a v zeleném dresu, značícím pozici nehrajícího třináctého útočníka, zůstal na tréninku slávista Daniel Branda. "Chceme však, aby v průběhu zápasu naskočil i on," naznačil zapojení všech třinácti forvardů trenér Josef Augusta.

Finové v porovnání s minulým zápasem obměnili kádr.Poslední změnu učinil trenér Hannu Aravirta ve čtvrtek, kdy za zraněného útočníka Petriho Pakaslahtiho povolal mladého Kimma Koskenkorvu z Kärpätu Oulu.

Předpokládaná sestava
A. Svoboda - Posmyk, Mudroch, D. Nosek, Gureň, Židlický, Nikolov, Marušák, M. Čech - Vůjtek, Patera, Martin Procházka - Ujčík, Čajánek, Štrba - Rosa, Kucharčík, Z. Sedlák - Balaštík, Leška, Pivko - Branda.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze