Kreps s Vokounem hvězdami Floridy

Florida - Washington: Kreps (v popředí) a Fehr | foto: ČTK

16 2008
Florida - Utkání zámořské NHL mezi Floridou a Washingtonem ovládli odchovanci české hokejové školy. Na vítězství Floridy v poměru 4:2 se podepsali útočníci Kamil Kreps (1+1) a Rostislav Olesz (1+0). Skvělý výkon podal i gólman Tomáš Vokoun, jenž inkasoval pouze dvakrát a to vždy po akcích Tomáše Fleischmanna (1+1).

Vítězstvím 4:2 nad Washingtonem se hokejisté Floridy na svého soupeře bodově dotáhli v tabulce Jihovýchodní divize.

Jedné z nejvyrovnanějších divizí v lize, ve které žádný z týmu nedisponuje aktivní gólovou bilancí, kraluje tým Caroliny jen díky příznivějšímu skóre proti druhé Atlantě.

Washington s Floridou v současné chvíli figurují s minimálním odstupem dvou bodů na 3. respektive 4. příčce.

"Každý si uvědomoval, že to byl pro nás důležitý zápas. Být schopni takto otočit skóre, to nám určitě přidá na sebevědomí," uvedl obránce Jay Bouwmeester, jehož Panthers v závěrečné třetině otočili stav 1:2 na 4:2.

"Všichni jsme makali naplno a nakonec jsme za to byli odměněni," dodal gólman Tomáš Vokoun, jenž kryl 30 střeleckých pokusů Capitals, včetně 4 ran lídra NHL Alexandra Ovečkina, a odnesl si ocenění pro druhou hvězdu utkání.

První ocenění zámořští novináři přisoudili také českému hokejistovi, konkrétně útočníkovi Kamilu Krepsovi (1+1). Třiadvacetiletý litoměřický rodák nejprve v 6. minutě asistoval u gólu krajana Rostislava Olesze, jenž po zranění nastoupil poprvé od 16. ledna.

Podruhé na sebe Kreps upozornil v 49. minutě, kdy za asistencí Ville Peltonena a Gregory Campbella vsítil vítěznou branku střetnutí. Své páté trefy sezony dosáhl po pohotovém nahození zpoza branky, které si gólman Brent Johnson bruslí srazil do sítě.

"Viděl jsem, že Johnson nebyl v optimální pozici. Zkusil jsem tedy puk nastřelit do brankoviště, byl to šťastný gól," komentoval rozhodující akci Kreps. Za hostující Washington se shodnou bilancí jedné branky a asistence blýskl pro změnu další Čech Tomáš Fleischmann.

Detroit na domácím ledě podlehl Columbusu

Hokejisté Detroitu čelí své největší výsledkové krizi sezony. Lídr NHL v dosavadním průběhu ve dvou případech padl třikrát v řadě, nyní se však série porážek týmu Red Wings natáhla až na pět utkání.

Po Los Angeles (3:5), Torontu (2:3P), Anaheimu (2:3) a Nashvillu (2:4) se v duelu s týmem trenéra Mikea Babcocka radoval z výhry také Columbus, když na ledě Joe Louis Arény uspěl vysoko 5:1.

Blue Jackets tak dokonale odčinili předchozí debakl z domácího prostřední od Chicaga (2:7). "Na náš nejhorší zápas sezony jsme navázali pro změnu nejlepším výkonem," řekl zámořským novinářům kouč vítězů Ken Hitchcock.

"Od samotného začátku jsme neměli sebemenší šanci na vítězství," dodal domácí kouč Mike Babcock, jehož Red Wings po patnácti minutách hry prohrávali již 0:3 po gólech Ricka Nashe, Fredrika Modina a Nikolaje Žerděva.

"První třetina našeho minulého zápasu (0:4 proti Chicagu) dopadla nejhůř jak mohla. Dnes jsme naopak odehráli skvělou dvacetiminutovku proti nejlepšímu týmu v lize," uvedl český útočník David Výborný, jenž si ze zápasu odnesl bod za asistenci.

Gólman Detroitu Chris Osgood opustil brankoviště po čtvrtém inkasovaném gólu z 32. minuty, kdy se podruhé v zápase prosadil Fredrik Modin. Při zranění Dominika Haška se tak ve druhém střetnutí za sebou postavil mezi tři tyče náhradník Jimmy Howard.

V úvodu závěrečné třetiny Red Wings snížili díky přesilovkové trefě Pavla Dacjuka, poslední slovo ovšem patřilo hostům. Obránce Ron Hainsey v 45. minutě při hře v oslabení zvýšil na konečný rozdíl čtyř branek.

Nekonečné nájezdy uťal až Pascal Dupuis

Necelých patnáct tisíc diváků v nejmodernější aréně NHL Prudential Center sledovalo v souboji domácího New Jersey s Atlantou po remíze 3:3 z řádné hrací doby nekončící penaltový rozstřel.

Postupně se v něm představilo dvacet exekutorů, přičemž z gólu se radovalo pouze pět z nich. Za domácí Devils se prosadili Patrik Eliáš a Jamie Langenbrunner.

V dresu Atlanty pak gólmana Martina Brodeura překonali Ilja Kovalčuk s Mariánem Hossou a především Pascal Dupuis, jenž v desáté sérii předčil Arrona Ashama a přiřkl tak druhý bod ve prospěch Thrashers.

"Je to zklamání. Promarnili jsme velkou šanci odskočit na první příčce v tabulce (Atlantické divize)," řekl střelec jedné ze tří branek New Jersey, útočník Zach Parise.

Devils byli v průběhu řádné hrací doby blíže vítězství, když vedli 2:0 a 3:2. Soupeř se však zejména díky produktivitě dua Ilja Kovalčuk (1+1) - Marián Hossa (1+1) vždy prodral k vyrovnání skóre.

VÝSLEDKY:

New Jersey - Atlanta 3:4 po sam. nájezdech (1:0, 1:2, 1:1 - 0:0)
18. Parise (Eliáš), 24. Gionta, 49. Madden - 24. Kovalčuk, 32. White, 60. Marián Hossa, rozhodující nájezd Dupuis. Střely na branku: 33:32. Diváci: 14 475.

Florida - Washington 4:2 (1:0, 0:1, 3:1)
Branky: 6. Olesz (Kreps),
44. Horton, 49. Kreps, 60. Booth - 22. Sjomin (Fleischmann), 41. Fleischmann. Tomáš Vokoun odchytal za Floridu celý zápas, z 32 střel inkasoval 2 góly a úspěšnost zásahů měl 93,75 procenta. Střely na branku: 29:32. Diváci: 16 202.

Los Angeles - Calgary 6:3 (3:2, 3:0, 0:1)
4. Dallman, 7. Boyle, 9. Purcell, 25. O'Sullivan, 28. Armstrong, 31. Kopitar - 5. Langkow, 13. Boyd, 46. Nolan. Střely na branku: 25:42. Diváci: 18 118.

Anaheim - Dallas 2:4 (1:1, 0:2, 1:1)
4. a 52. Kunitz - 25. a 39. Robidas, 17. Ribeiro, 60. Ott. Střely na branku: 22:21. Diváci: 17 323.

Detroit - Columbus 1:5 (0:3, 0:1, 1:1)
42. Dacjuk - 14. a 32. Modin (na první Výborný), 8. Nash, 15. Žerděv, 45. Hainsey. Střely na branku: 21:23. Diváci: 20 066.

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost