Křestan už o sobě dává vědět

28 2001
H a v í ř o v - Mezi juniory nebyl k udržení. Ve 38 zápasech nasbíral šedesát tři bodů v kanadském bodování. Růžky už začíná vystrkovat i v extralize. Devatenáctiletý hokejista Radek Křestan z Femaxu Havířov si pomalu razí cestu mezi elitu. Ve včerejším dohrávaném utkání 48. kola dal branku na 3:0 a definitivně tím zlomil odpor Karlových Varů. Havířov vyhrál 4:1. "Honza Peterek přihrával obránci Rimmelovi, ale ten puk netrefil. Byl jsem u toho, stačilo jej pouze zasunout do branky," líčí svůj druhý extraligový gól kariéry Křestan. Ten první dal v Třinci.

Skočit z juniorů do extraligy je asi nebetyčný rozdíl?
Ano, všechno je mnohem rychlejší, silovější a hraje se taktičtěji. Je to fuška, ale jsem moc rád, že mi trenér Hinner dává šanci.

Řešíte střelecké situace jinak, jste při nich nervóznější?
Tomu se nedá ubránit, protože gólmani jsou v extralize výborní.

Kde jste hledali motivaci na utkání s posledním týmem soutěže? Prakticky už o nic nešlo...
Hráli jsme doma a divákům se pokaždé chceme ukázat. Navíc pro mě konkrétně je každý extraligový zápas ohromnou zkušeností a školou.

Rozhodli jste ve druhé třetině, ale první a třetí byly z vaší strany slabší. Proč?
Nehráli jsme to, co jsme si řekli. Proto trenér v kabině po první třetině zvýšil hlas. Pomohlo to. Nakonec jsme vyhráli díky srdíčku a větší bojovnosti.