Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Křídlo Kotásek bude hrát u ruských kladivářů

4 2003
Zlín - Hokejový útočník Martin Kotásek rozšiřuje nejméně na jeden rok českou kolonii v Rusku. Smlouvu mu nabídl Molot Perm. Do milionového města poblíž Uralu, kde se bude letos hrát o návrat do Superligy, odcestuje už zítra. "Rusko? To je velká, obrovská výzva," říká v říjnu třicetiletý hokejista. Velká, obrovská výzva?

Zlínský odchovanec nehovoří v nadsázce. Neboť odmítání, tomu už téměř přivykl.

Snadnou pozici neměl nikdy v mateřském klubu ani ve Vsetíně, kde hrál loni. Zlínský HC Hamé s ním už tři sezony nepočítá, křídelník pravidelně hostuje u konkurence (Vítkovice, Slavia, Nitra).

Začátek i konec letní přípravy bývá pro Kotáska obvykle velkým stresem. Jen málokdy tuší, kde přesně zahájí sezonu. Proč? "Na hokejistu je moc hodný. Je rychlý bruslař, ale měl by víc přidat na důrazu, zarputilosti a zpřesnit zakončení," říká o něm jeho manažer Vladislav Hamrla.

Stejně vysvětloval Kotáskovo občasné vyřazení ze vsetínského kádru také bývalý kouč valašského klubu Jan Neliba.

Kotásek začal letos trénovat znovu ve Vsetíně. "Ale brzy bude zase volný," předpověděl hned 14. dubna, na začátku letní přípravy, trenér Zdislav Tabara. "Trénovat s námi může, ale smlouvu mu neprodloužíme," řekl po několika dnech vsetínský ředitel Oldřich Štefl.

Ještě před měsícem byla hokejistova budoucnost krajně nejistá, hovořilo se rovněž o odchodu do druholigové Ostravy... A teď - odlet do Ruska! "Molot, to je rusky snad kladivo, že? Tak já teď budu vlastně "kladivářem"," usmívá se šťastný Kotásek.

S novým týmem je už téměř dva týdny. Molot si na závěr srpna otevřel kemp ve slovenských Piešťanech. "Ruský trenér mi řekl, že budu hrát. Pokud jde o cíle, po loňském sestupu ze Superligy musí přijít návrat. Už se na boj o postup těším."

Kotásek si v novém klubu vybral dres s číslem 8. V úterý v něm nastoupil proti Zlínu, Perm prohrál 2:4. Kotásek si připsal minusový bod za účast na ledě při druhé brance domácího Jenáčka. "Je to jen příprava," mávl rukou.

V Permu nebude muset mluvit jen rusky, jednou z opor obrany je krajan Petr Gřegořek. "Ruština ale není nejtěžší, s jazykovou bariérou bych neměl mít žádné potíže. Už teď mi to celkem jde."Najdete na iDNES.czmobilní verze