Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Vylekaní Lvi. Ale zas to rozjedeme, burcuje Roubík

Jihlavský brankář zachraňuje před ústeckým útočníkem Roubíkem. | foto: Petr Lemberk, MAFRA

23 2013
Vypadá zdrchaně. Z porážek, z atmosféry, z extrémního propadu, který ústecké hokejisty postihl. Kdysi elitní prvoligový tým se vylekaně krčí na předposledním místě a neví, kudy kam. "Všechno na nás padá," svěsil hlavu zkušený útočník Jaroslav Roubík, s 19 body (13+6) nejproduktivnější muž kádru Lvů.

Proč se nemůžete "nakopnout"?
Prohry jsou na nás znát, kupí se a psychika se drolí. Uděláme školácké chyby, soupeř je potrestá. A zarve nás to nejníž, co to jde.

Nebojíte se baráže o záchranu?
Teď ještě strach nemám, je půlka soutěže. A doufám, že co jsme prohráli, zase vyhrajeme. Protože si nemyslím, že soupeři jsou silnější než my. Jsme na stejné úrovni, ne horší než Havlíčkův Brod, než Budějovice. Akorát nám pořád něco chybí. Musíme to zlomit, urvat nějaké body, začít se o to prát.

A jak se zvednout?
Děláme chyby v defenzivě, ale taky nedáváme góly. Máme jeden dva za zápas. Potřebujeme se chytit, nastřílet tři čtyři, pak to půjde.

Sráží vás i mdlá atmosféra při ústeckých zápasech?
Nikdo nás nežene pořádně do útoku, aby to tam bubnovalo, skandovalo. To se pak hraje líp, když je třeba nějaký zlomový bod zápasu. Škoda. Ale asi se nemůžeme divit, že je diváků tak málo, když hokej nějak dobrý nepředvádíme. Zavinili jsme si to my hráči sami. Mohli bychom být v půlce tabulky a nikdo by nic neřešil.

Premiéru zažil nový trenér Skrbek. Bude on tím impulzem?
Je zkušený, trénuje strašně dlouho, býval vynikající hráč. Nevím, zda se mu to povede hned, ale mohli bychom vyhrávat. Díky němu i mančaftu, protože síla tady je.

Veden odvolalo trenéra Šindela, který se znelíbil fanouškům. Bylo na něm znát, že jdou proti němu?
Ne, on nás pořád povzbuzoval, chtěl, abychom vyhrávali. Byl s námi, fandil nám. Když jsme dělali chyby, tak nám je vytýkal, ale to je normální. Vůbec mezi námi nebyl problém, šli jsme za ním a chtěli jsme vyhrávat s ním. Jako chceme i teď s novým trenérem.

Před týdnem jsme měli dostat část dlužných výplat. Přišly peníze?
Výplaty jsme minulý pátek dostali, snad se to lepší krok za krokem. Nikdy nám ale nedlužili tolik, aby se to extrémně vkrádalo do hlav. I když je jasné, že trochu to tam člověk má. A hraje se o něco hůř, než když je úplná pohoda. Ale my to nějak zvládli a věřím, že už to bude v pořádku. Tohle není jen případ Ústí, potýká se s tím plno klubů. Někdo má skluz delší, někdo kratší.

Tým se souží, jak těžké je pro vás osobně jako pro krále loňské produktivity dělat body?
Střel je mnohem míň, než bylo. Je to těžké na psychiku, musí se hrát jinak. Dát gól z jedné dvou šancí, dřív to bylo z pěti šesti. Což je docela velký rozdíl.

Neutekl byste radši do extraligy?
Mě hokej strašně baví. Chci ho hrát dál, radovat se s klukama z každého gólu, z každého vítězství. A jestli jsem v extralize nebo v 1. lize, to neřeším. Doufám, že zase začneme předvádět kvalitní hokej a že to zase rozjedeme!

Autor:
Najdete na iDNES.czmobilní verze