Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Kteří Češi zatím v NHL překvapili?

14 2003
Washington - Robert Lang drží třetí příčku v produktivitě celé NHL, Marek Židlický se zařadil mezi nejvýkonnější obránce. První měsíc v zámořské hokejové soutěži určitě nebyl chudý na překvapení. Naproti tomu hvězdy jako Jaromír Jágr nebo Václav Prospal zůstávají za očekáváním. Kdo zatím nejvíc překvapil a nejvíc zklamal?

Po prvních šestatřiceti hracích dnech se v NHL představilo 61 Čechů.

Dnes toto číslo završil obránce Toronta Karel Pilař, který si v utkání s Los Angeles odbyl svou premiéru.

Zde je seznam českých hráčů, kteří překročili svůj stín a dělají českému hokeji mezi špičkou velmi dobré jméno.


Robert Lang, Washington (16 zápasů, 10+11) Bodově se podílel na více než polovině všech branek Washingtonu. Capitals jsou nejhorším týmem NHL, přesto je lítvinovský odchovanec třetí v kanadském bodování. Je placený, aby dával branky a sbíral body, ale nikdo nečekal, že bude tak vyčnívat.

Marek Židlický, Nashville (15 zápasů, 4+9) Určitě nejvýraznější „no-name“ postava prvního měsíce. Je druhý v bodování všech obránců NHL. Bohužel už dosáhl hranice, do které se počítají nominace na nejlepšího nováčka roku.

David Výborný, Columbus (15 zápasů, 9+3) Za průměrný celek stačil vstřelit už devět branek, téměr polovinu co za celou minulou sezonu. 

Marek Malík, Vancouver (16 zápasů, 1+5) Hráči Canucks se na předsezónním sezení shodli, že potřebují zlepšit hlavně hru v obraně. Malík se proměnil v jejich hlavní pilíř, s 12 plusovými body je druhý v celé NHL. Vancouver nasbíral 22 bodů z 16 zápasů, nejvíc mezi všemi týmy.

Radek Bonk, Ottawa (14 zápasů, 5+11) Drží si bilanci lepší než jeden bod na zápas. Bude-li pokračovat ve stejném tempu, dosáhne bodově nejlepší sezony za svou kariéru.

Josef Vašíček, Carolina (16 zápasů, 8+3) Posunul se na levé křídlo, přestože většinu profesionální kariéry strávil ve středu útoku. Nyní je k neudržení, zaznamenal již hattrick.


Čeká se od nich víc

Jaromír Jágr, Washington (16 zápasů, 4+8) Rozchod s modelkou Andreou Verešovou, první rok v Americe bez „Mama Jágrové“, špatný vstup celého Washingtonu do soutěže. To jsou v kostce hlavní příčiny, proč má nejlépe placený hráč současnosti za prvních 16 zápasů „jen“ 12 bodů.

Václav Prospal, Anaheim (17 zápasů, 3+6) Drahá letní akvizice první měsíc soutěže jakoby skutečně prospala. Mighty Ducks měli ale velmi špatný start i jako tým, prvních pět zápasů prohráli.

Jan Bulis, Montreal(17 zápasů, 1+2) Předchozí rok patřil k příjemným překvapením v průměrném týmu, letos čekal 15 zápasů na první gól.

Jan Hlaváč, New York Rangers(15 zápasů, 2+3) Nechytil se tolik, jak si představoval. Byl chvíli zraněný, spadl do čtvrtého útoku.

Jan Hrdina, Phoenix (15 zápasů, 1+5) Hraje v průměru přes 17 minut na zápas, přesto se zatím trefil jen jednou. Poslední zápas ale nastoupil se skvěle rozehraným Slovákem Nagym, takže se třeba brzy chytí.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze