Kuba vstřelil kuriózní gól v oslabení

• 5
St.Paul - Obránce Filip Kuba pomohl Minnesotě gólem a asistencí k remíze 3:3 s Nashvillem. Jeho čtvrtá branka v sezoně byla přitom velmi kuriózní. Kuba napálil puk na mantinel, střela se však odrazila od ledu a změnila směr, což zaskočilo i vyjetého brankáře Tomáše Vokouna. Ten jinak pochytal 36 střel.
Běžela 43. minuta, hra pokračovala dál ve středním pásmu.

Na trestné lavici si odpykával trest za nedovolené bránění útočník Minesoty Kyle Wanvig.

Jeho spoluhráč Pascal Dupuis mezitím úspěšně vyhrál vhazování a vrátil puk na Kubu. Ten se napřáhl a napálil puk o mantinel do útočného pásma. Brankář Tomáš Vokoun bleskově vypočítal, kam se puk odrazí a vyjel z branky. Střela nejprve trefila mantinel, pak dopadla na led, kde však nečekaně změnila směr a zapadla kolem bezmocně přihlížejícího Vokouna přímo do jeho branky.

"Prostě jsem napálil puk, otočil jsem se a najednou slyšel diváky jásat," řekl Kuba v deníku Star Tribune. "Pak jsem si teprve všiml, že se rozsvítilo červené světlo."

Vokoun ještě netušil, že smolné góly dostane od Minnesoty dva. Poté, co Vladimír Országh i z přihrávky Roberta Schnábela ve 49. minutě opět poslal Nashville do vedení, musela se znovu snažit Minnesota.

Vyrovnat se jí podařilo až 14 vteřin před koncem třetí třetiny. Vokoun si za svou brankou nerozuměl s obráncem Kimmo Timonenem, Wild se ujali puku, bleskově přenesli hru před brankou, odkud vyrovnal na konečných 3:3 Sergej Žoltoks.

"Kimmo mi říkal, ať mu přenechám puk, tak jsem to zkusil" řekl deníku Tennessean Vokoun. "Pak jsem se rychle snažil vrátit do branky, ale nějak jsme se tam srazili, takže jsem to nestihl."

Jednu branku Nashvillu zaznamenal také Martin Erat. Jeho gól rozhodčí nejprve odmával jako neplatný kvůli hře vysokou holí, ale videozáznam odhalil, že si český útočník počínal podle regulí.

Další podrobnosti o utkání Minnesota-Nashville najdete ZDE.

Pittsburgh zdolal trápícího se favorita

Nejhorší tým v NHL, Pittsburgh Penguins, se otřepal ze sobotní porážky 0:8 s Montrealem a dokázal zdolal silnou Philadelphii 2:1. O branky se v přesilových hrách postarali obránce Dick Tarnstrom a útočník Tom Kostopoulos.

Penguins ale narazili na Flyers v době, kdy prožívají střelecký útlum. Ze 34 jejích střel se v zápase ujala jen ta, kterou vyslal ve 45. minutě Mike Comrie. V tu chvíli "Letci" ukončili sérii 127 minut bez vstřelené branky.

"Na jeden gól toho moc nevyhrajete," řekl trenér Philadelphie Ken Hitchcock. "Potřebujeme, aby se naši lidé prosazovali. Máme však hodně těch, kteří se teď trápí."

Problémy s koncovkou sužuje i jiný silný tým- St.Louis Blues. Ten sice dnes zvítězil 7:4 nad Chicagem, ale bylo to teprve podruhé za posledních dvanáct zápasů, kdy vstřelil víc jak tři branky.

Dva góly a jednu asistenci zaznamenal obránce Chris Pronger. "Obrana se musí zapojovat do útoku," řekl. "A to jakkoliv. Přesnou střelbou, nebo jenom nahozením."

Utkání nedochytal ani jeden ze startujících brankářů. Chris Osgood ze St.Louis byl po čtvrtém góle nahrazen Rakušanem Reinhardem Divisem, na druhé straně odešel po čtvrté brance Michael Leighton, kterého vystřídal Steve Passmore.

Boston porazil Buffalo, se kterým svede v dalších třech týdnech ještě tři souboje, těsně 4:3 díky gólu Sergeje Samsonova v přesilovce z 53. minutě. Bruins otočili skóre z 2:3 a neprohráli v posledních šesti zápasech.

Výsledky:

Boston - Buffalo 4:3 (1:2, 1:1, 2:0)
Branky: 36. a 45. Bergeron, 10. J. Thornton, 53. Samsonov - 5. Briere, 13. Hecht, 23. Botterill. Střely na branku: 23:23. Diváci: 17.565.

Philadelphia - Pittsburgh 1:2 (0:1, 0:1, 1:0)
Branky: 45. Comrie - 17. Tarnström, 33. Kostopoulos. Střely na branku: 34:21. Diváci: 19.542.

St. Louis - Chicago 7:4 (3:1, 2:3, 2:0)
Branky: 1. a 31. C. Pronger, 49. a 59. Danton, 6. Backman, 13. Demitra, 26. Mellanby - 18. Bell, 21. Berard, 25. Calder, 26. Žamnov. Střely na branku: 33:29. Diváci: 18.119.

Minnesota - Nashville 3:3 po prodl. (1:2, 0:0, 2:1 - 0:0)
Branky: 20. Park (Kuba), 43. Kuba, 60. Žoltoks - 12. Hartnell, 18. Erat, 49. Országh (Schnábel). Střely na branku: 39:23. Diváci: 18.568. Tomáš Vokoun v brance Nashvillu odehrál celý zápas a chytil 36 střel.

Nashvillský Scott Walker (vpravo) gratuluje ke gólů Martinu Eratovi. Gólman Minnesoty Manny Fernandez jen smutně přihlíží.

Tony Sericolo z Bostonu je pacifikován rozhodčím při konfliktu s útočníkem Buffala Alešem Kotalíkem (vlevo).

Útočník Pittburghu Milan Kraft (vpravo) se ocitl na ledě po souboji s Chrisem Therienem.

Útočník Philadelphie Tony Amonte (uprostřed) se ocitl v obranných kleštích gólmana Pittsburghu Jeana-Sebastiana Aubina a obránce Josefa Melichara.

Útočník Minnesoty Marian Gáborík (č. 10) při srážce s nashvillským obráncem Kimmo Timonenem.

Gólman Nashvillu Tomáš Vokoun je překonán. Gól v jeho síti slaví centr Minnesoty Jason Wiemer (vpravo) a Andrew Brunette.