Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Kubina si splnil přání, hrál fotbal za Baník

18 2004
Ostrava - Jedenáct tisíc diváků na vítkovickém stadionu bouřilo nadšením a volalo jeho jméno. Hokejový obránce Pavel Kubina právě nastoupil v dresu Baníku Ostrava proti Borusii Mönchengladbach na hřiště. Ve fotbalovém utkání odehrál deset minut. "Potkal jsem se dvakrát s míčem," řekl skromně ke svému výkonu.

Kubina si během několika týdnů splnil dva klukovské sny. Před měsícem vyhrál s Tampou Bay v NHL slavný Stanley Cup a dnes vyběhl na hřiště v dresu fotbalistů Baníku Ostrava.

K absolutní spokojenosti chyběl jen lepší výsledek - český mistr totiž prohrál s bundesligovou Borusií Mönchengladbach 0:3.
 
"To mě hodně mrzí. Určitě si všichni přáli, aby to dopadlo lépe. Jinak to byl ale perfektní zážitek," vyznával se Kubina z prvních pocitů. Předtím dlouho vydechoval na lavičce a k zemi z něj kapaly krůpěje potu.

Jak se vůbec hokejista z NHL dostane do sestavy prvoligového fotbalového týmu? V případě Kubiny v tom byl hec.

V zimě si na Floridě v žertu dobíral majitele Baníku Daniela Vacka, kdy konečně dostane šanci ukázat své fotbalové vlohy v barvách svého oblíbeného klubu.

"Dokud nevyhraješ Stanley Cup, nemá smysl se o tom bavit. Přijď, až se ti to povede," dostalo se mu odpovědi z Vackových úst.
 
Kubina nakonec nemusel za nikým chodit. Spojení úspěchu ostravských fotbalistů s triumfem bývalého vítkovického hokejisty se přímo nabízelo. "

Byl jsem předtím ale strašně nervózní," připustil urostlý hokejista, kterému trenér František Komňacký vybral místo defenzivního záložníka. "Bavili jsme se o tom a řekl mi, buď záloha nebo útok. Pak to už vyplynulo ze hry," vysvětlil Kubina.
 
Jeho robustní postava se dočkala vřelého přijetí. Jedenáct tisíc fanoušků vyvolávala Kubinovo jméno už během přestávky, když si hokejista v teniskách spolu s náhradníky jen tak střílel na branku. "Diváci byli skvělí. Ani jsem nečekal, že jich přijde tolik. I oni mi pomohli zbavit se té hrozné trémy," řekl Kubina.
 
Na držitele proslulého poháru však soupeř nebral ohledy. Němci chodili do soubojů s Kubinou naplno, ale hokejista i navzdory těžkopádnějšímu pohybu prokázal, že míč u nohy mu není na obtíž. Když typickou českou uličkou našel útočníka Papadopulose, ochozy zajásaly nadšením.
 
"Němci mě vůbec nešetřili, ale to je v pořádku. Oni to už mají v povaze. Ani bych nechtěl, aby přede mnou uhýbali. Jinak jsem se s tím moc nepotkal," hodnotil Kubina své vystoupení.

Navždy mu ho bude připomínat dres se třináctkou na zádech. "Pověsím si ho na zeď," ujistil, že ho zařadí mezi nejcennější trofeje.

Hokejista Pavel Kubina (vlevo) nastoupil za Baník Ostrava v přípravném utkání proti Borussii Monchengladbach. Hrál deset minut.

Autoři: ,


Najdete na iDNES.czmobilní verze