Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Kubina už pomýšlí na trénink

12 2001
Ostrava - Po sezoně v Americe a po vítězství na světovém šampionátu v Německu si hokejista Pavel Kubina užívá Česka. "Oslavy mistrovského titulu trvaly asi týden, už skončily, teď si spíše dopřávám dovolenou," řekl Pavel Kubina, hráč Tampy Bay. "Je ale pravda, že sláva ještě doznívá, protože, když potkám známé, pořád mi k zlatu blahopřejí." Střídavě pobývá v Čeladné, odkud pochází, a v Janovicích, kde vyrůstal. Pomalu však začíná myslet na přípravu před další sezonou. Dovolená se krátí.

Kdy začnete trénovat?
Příští týden na to s kondičním trenérem Igorem Horylem najedeme. Budeme se spolu připravovat do půlky srpna a byl bych rád, kdybych se čtrnáct dnů mohl sklouznout na ledě s Vítkovicemi než koncem prázdnin odletím na kemp Tampy Bay.

Zůstanete v Tampě?
Mám ještě na rok smlouvu a nic nenasvědčuje tomu, že by mě měli vyměnit jinam. Jsem v klubu spokojený až na to, že za čtyři roky, co tam působím, jsme se ještě nedostali do play off.

To asi hodně mrzí.
Vynahradil jsem si to dvěma tituly mistra světa, což pro mě znamená možná více než Stanley Cup.

Začíná se hovořit o nominaci na únorové olympijské hry v Salt Lake City. Pomýšlíte na olympiádu?
To bude záležet na mých výkonech. O nominaci se bude rozhodovat kolem Vánoc, takže do té doby bude potřeba hrát, co nejlépe.

O místo v reprezentaci bude pořádný boj.
To určitě. Každý se bude chtít ukázat co nejlépe a přesvědčit o svých kvalitách. Jak už jsem řekl, rozhodující budou výkony do Vánoc.

Také se hovoří o tom, v jakém poměru by měli být v mužstvu zastoupeni hráči z NHL a z Evropy. Co vy na to?
V NHL je velice hodně českých hokejistů, takže se domnívám, že budou v převaze. Navíc očekávám, že před příští sezonou ještě další hráči z extraligy za moře odejdou.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze