Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Kubinovu domu se hurikán vyhnul

14 2004
Karlovy Vary - Klidné odpoledne před vyhlášením ankety o Zlatou hokejku si v Karlových Varech užíval obránce Pavel Kubina s přítelkyní Andreou Černíkovou. Ještě v pátek večer mu ale do smíchu nebylo. Okolo oblasti Tampy Bay, kde má své americké bydliště, se prohnal hurikán Charlie. "Prý to byla nejhorší katastrofa za sto let," tvrdí letošní vítěz Stanleyova poháru.

Starosti o osud svého domu, postaveného na vodě, trápily hokejového obránce Pavla Kubinu. Až v pátek večer se dozvěděl: hurikán vás, minul, všechno je v pořádku.

"Nejdřív hlásili, že k nám mířily až osmimetrové vlny a vítr kolem 200 mil za hodinu. To by ten barák klidně mohlo smést.

Hokejista Tampy měl o vývoji počasí na Floridě čerstvé zprávy. "Včera jsem mluvil s kamarády z Tampy, co mi hlídají barák," vypráví Kubina. "Hurikán mířil přímo tam, kde bydlím, ale naštěstí nás to obešlo," oddechl si.

"Místo Tampy to odneslo Orlando a Ft. Myers. U nás byla nucená evakuace, ve čtyři vypli elektriku v celém městě a zavřeli letiště. Skoro milion a půl obyvatel muselo opustit svá bydliště."

Potíže se týkaly i hráčova agenta, bývalého obránce Petra Svobody. "Ježek se raději sbalil a odletěl na Havaj," říká Kubina o svém zástupci. Bouře provázející hurikán navíc znemožnila odlet Roberta Langa z jihovýchodu USA přes New York do Prahy a tím i jeho účast na vyhlášení Zlaté hokejky v Karlových Varech.

"U Roberta to bylo fakt nebezpečné, chtěl zůstat s rodinou," měl pro centra Detroitu pochopení Kubina. "O Robertovi zatím nemáme žádné nové zprávy," připojil Svobodův spolupracovník Pavel Maršoun.

Na rozdíl od Langa si Kubina po letech působení v Tampě na hurikány zvykl. Před pěti lety se během  přípravného kempu dokonce musel s celým týmem evakuovat z hotelu a odjet asi padesát kilometrů od pobřeží.

"Ale tehdy to nebylo tak špatné, jako včera v noci," přemítá robustní obránce. "Na Floridě to je od srpna do konce září pořád. Hodně prší, jsou tam bouřky, ale takové jako teď to ještě nebylo."

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze