Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Kuchyňa doufá, že prožije nepříjemné pocity

4 2004
Jihlava - Hořkosladkou příchuť může mít pro jihlavského obránce Petra Kuchyňu letošní finále první hokejové ligy. Pokud Dukla totiž porazí Berounské Medvědy a postoupí do baráže o extraligu, čtyřiatřicetiletý bek si proti Českým Budějovicím asi nezahraje. Nenasbíral totiž potřebných patnáct startů v jihlavském dresu.

Pokud by se počítaly všechny zápasy prvoligového play-off, byl by Kuchyňa bez problémů a předepsanou kvótu by splnil. Podle regulí se ale daly starty nasbírat pouze do čtvrtfinále. Kuchyňa se zastavil na deseti.

„Uvidí se, jestli pan Padělek bude dávat žádost a bude se to ještě projednávat na APK,“ nevzdává se ovšem naděje Kuchyňa, i když sám už se připravuje na nejhorší. „Moc tomu ale nevěřím, že by náš svaz vyhověl.“

Zkušený zadák přišel z Rakouska do Jihlavy na poslední chvíli. Na tréninku nového týmu se poprvé objevil až po 30. kole. Už tehdy tedy bylo jasné, že pokud bude chtít naskočit v prolínací soutěži, musí odehrát všechna utkání a navíc by se čtvrtfinálová série musela natáhnout na pět zápasů.

„Pokud v baráži nenastoupím, bude mě to mrzet. Teď je tady totiž euforie, daří se a tým šlape. Určitě to pro mě bude nepříjemný pocit, když nebudu hrát, ale doufám, že ho budu mít a skutečně se do baráže dostaneme,“ nezapomněl připomenout fakt, že Jihlava musí nejdříve ve finále třikrát porazit Beroun.

Pro Duklu to rozhodně nebude jednoduchá záležitost. Medvědi jsou totiž asi největším překvapením letošní sezony. Po čtyřiceti kolech jim patřila první příčka a ani ve vyřazovacích bojích nepolevili.

V obou sériích proti Mladé Boleslavi a Ústí nad Labem ani jednou neprohráli. „Počítáme s tím, že v Berouně to bude boj. Jak řekl Petr Vlk (poznámka: jihlavský trenér), teprve tam se začne opravdu jiskřit. Na to je jediný recept: hrát stejně agresivně jako oni a nepustit si je k tělu.

Musíme jim ukázat, že my nejsme v osobních soubojích slabší. I když dostaneme ránu, musíme se zvednout a jet dál. Nesmí na nás být vidět, že nás něco bolí,“ dostává se do bojovné nálady Kuchyňa.

Nejzkušenější zadák Dukly by měl být jednou z největších opor týmu. Po operaci slepého střeva, která ho vyřadila na měsíc ze hry, se už začíná dostávat do potřebné pohody a mužstvu výrazně pomáhá.

„Já sám ale nikdy nebudu se svými výkony spokojený. Myslím si totiž, že vždy je co zlepšovat,“ říká skromně téměř dva metry vysoký obránce. 

Autoři:


Najdete na iDNES.czmobilní verze