Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Kuchyňa se poprvé trefil, přesto nebyl spokojen

20 2004
Hradec Králové - V naprostém klidu mohli už ve čtvrtek sledovat jihlavští hokejisté zbylé zápasy prvoligového play-off. Postup ze série s Hradcem Králové už měli v kapse a mohli se mezi sebou sázet, koho potkají v semifinále. „Vůbec si nemůžeme vybírat. Prostě se musíme být soustředěni jenom sami na sebe,“ odmítl si tipnout soupeře pro další kolo útočník Petr Altrichter.

Ten se v posledním utkání v Hradci prezentoval zejména proměněnou druhou penaltou. „Letos jsem moc gólů nedal, takže o nějaké sebedůvěře asi nemůže být moc řeč, ale hrálo se mi dobře, a věřil jsem si. Na kruzích už jsem věděl, kam to budu dávat, protože ten gólman stál trochu vedle. A tak jsem si hlavně hlídal, aby mi nějak neodskočil puk. Byla tam díra, a tak jsem to trefil,“ líčil svůj úspěch.

Klid Altrichterovi dodával i fakt, že jeho tým už vede 1:0. V první sérii se totiž trefil Oldřich Bakus. Neúspěšný z jihlavských borců byl pouze Petr Kaňkovský.

Naopak domácí útočníci si na brankáři Jaroslavu Suchanovi vylámali zuby. „Při nájezdech jsem nijak nesledoval, kdo přesně proti mně jede. Jenom jsem se vždycky podíval, jestli je to pravák nebo levák. Tak mi vždycky proběhlo hlavou, co by asi tak mohl udělat a naštěstí to dopadlo dobře,“ popsal penaltovou loterii Suchan.

Když vychytal čtvrtý nájezd Hradce, jehož exekutorem byl Jaroslav Roubík, mohly na ledě propuknout jihlavské oslavy. Společně s hráči se v hledišti radovala i početná skupina fanoušků Dukly.

„Chtěl bych jim za všechny kluky strašně moc poděkovat, protože nám hodně pomohli. Je skvělé cítit podporu svých fandů i takhle, na venkovním stadionu,“ pronesl na jejich adresu obránce Petr Kuchyňa.

I pro něj byl zápas výjimečný. Po svém návratu do Jihlavy se v něm totiž poprvé trefil. „To je sice pravda, ale já asi nikdy nebudu spokojen, pořád je co zlepšovat. Ale ten gól samozřejmě těší.“ 

Autoři:


Najdete na iDNES.czmobilní verze