Kudrna ještě v české extralize

Kudrna ještě v české extralize | foto: Radek Kalhous, MF DNES

Kudrna se v KHL blýskl dvěma góly. Jágr ani Marek nebodovali

• 0
Jágr ne. Ani Marek, ani Prusek. Českým hrdinou dne v Kontinentální lize byl Jaroslav Kudrna, který se blýskl dvěma góly. Hokejistům Magnitogorsku pomohl k vítězství 5:3 nad Dinamem Riga. Na obě branky mu nahrál Tomáš Rolinek.

V dresu Atlantu Mytišči se zaskvěl Jan Bulis, který po 71 sekundách prodloužení vstřelil vítězný gól do branky Dinama Minsk. Nejlepší mužstvo soutěže vyhrálo 2:1.

Nejproduktivnější hráč soutěže Jan Marek se v dresu Metallurgu neprosadil. V brance lotyšského klubu nevyšla premiéra Martinu Pruskovi, který dosud chytal za konkurenční Spartak Moskva.

Nebodoval ani Markův nejbližší pronásledovatel v soutěži produktivity Jaromír Jágr, jehož Omsk prohrál 1:4 na ledě Novosibirsku.

Mezi střelce se však zapsal Zbyněk Irgl, který poslal ve 49. minutě Jaroslavl do vedení 2:1 v Togliatti. Domácí však 23 sekund před sirénou vyrovnali a v nájezdech jim zajistil výhru 3:2 Vadim Golubcov.

Výsledky:
Novosibirsk - Omsk 4:1, Čeljabinsk - Voskresensk 3:1, Magnitogorsk - Dinamo Riga 5:3 (Kudrna 2+0, Rolinek 0+2 - F. Novák 0+1), Togliatti - Jaroslavl 3:2 po sam. nájezdech (za hosty Irgl 1+0, Vašíček 0+1), MVD Balašicha - Petrohrad 0:4, Atlant Mytišči - Dinamo Minsk 2:1 v prodl. (za domácí Bulis 1+0).

Finsko

Hokejisté Ässätu Pori, které ve středu posílil z pražské Sparty brankář Tomáš Duba, prohráli ve 26. kole finské ligy 3:4 po samostatných nájezdech s Pelicans Lahti. Český gólman ještě nechytal.

Výsledky:
Ässät Pori - Pelicans Lahti 3:4 po sam. nájezdech, Blues Espoo - Lukko Rauma 4:2, Hämeenlinna - SaiPa Lappeenranta 1:5, Jyväskylä - Ilves Tampere 4:2, Tappara Tampere - IFK Helsinky 5:7.

Švédsko

Hokejisté Linköpingu den po prohře se Slavií Praha v Lize mistrů porazili ve 20. kole švédské ligy Brynäs 3:1 a vedou tabulku už o šest bodů. Na výhře svěřenců trenéra Slavomíra Lenera se jednou asistencí podílel i útočník Jaroslav Hlinka, který spolu s Janem Hlaváčem odehrál v dresu Linköpingu třetí zápas během čtyři dnů. Náročný program hokejistům Linköpingu nekončí, protože v sobotu je čeká duel s Luleou a v pondělí zápas s Rögle.

Výsledky:
Färjestad - Skelleftea 5:2 (za domácí Ševc 0+2), Frölunda - Timra 0:2 (Tenkrát 1+0), Linköping - Brynäs 3:1 (za domácí Hlinka 0+1), Lulea - MODO Hockey 3:2, Södertälje - Rögle 3:2.

Švýcarsko

Hokejisté Ženevy porazili ve 22. kole švýcarské ligy Ambri/Piottu 6:3. Největší podíl na výhře měl slovenský útočník Juraj Kolník, který vstřelil jeden gól a na dva přihrál.

Německo

Hokejisté Düsseldorfu porazili v 19. kole německé ligy Iserlohn 5:2 a v tabulce jsou na druhém místě o bod za Krefeldem, který má zápas k dobru. Domácí rozhodli utkání skvělým úsekem ve druhé třetině, během kterého dali tři góly v rozmezí 194 sekund.