Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Kudrna trénuje v Hradci a čeká

7 2004
Pardubice - Dlouhých devět let odváděl Jaroslav Kudrna cenné služby hokejovým Pardubicím. Nyní ale trénuje individuálně a čeká, jak jeho situace dopadne. Vše začalo tím, že odmítl po jarním výbuchu Pardubic v play-off snížení základního platu. Východočeský tým nyní o Kudrnovy služby ztratil zájem.

"Jarda byl zraněný, ale už je v pořádku a naplno trénuje. Je doma v Hradci Králové a čeká, jak dopadnou jednání s potenciálními zájemci a také s Pardubicemi, kterých je stále hráčem," říká hráčův zástupce Robert Spálenka.

Jeho současná situace vznikla v rámci opatření, která podnítil jarní nezdar ve čtvrtfinále play-off proti Plzni. "Tehdy jsme přistoupili ke snižování základních platů. On to tehdy odmítl. Řekli jsme, že kdo nebude souhlasit, toho držet nebudeme. Kudrnovi navíc na jaře příštího roku končí smlouva. V létě jsmemu nabídli nový, dvouletý kontrakt. Byl zraněný, ale chtěli jsme mu naznačit, že máme zájem i tak," říká generální manažer pardubického klubu Zbyněk Kusý.

Návrh smlouvy se prý pohyboval v úrovni 70 % dřívějšího kontraktu. "Jarda byl placen nadstandardně. Jeho podmínky odpovídaly evropské úrovni. On to ale po dohodě s agentem odmítl, načež představenstvo našeho klubu rozhodlo, že tedy Kudrna bude uvolněn," bilancuje vývoj Zbyněk Kusý.

Hráčův zástupce Robert Spálenka informace nevyvrací. Na věc má svůj pohled. "Jarda nesouhlasil se snížením základního platu, na což má nárok. Pardubicím vždycky odvedl dobré služby, hrával se zraněním a v bodování byl pokaždé hodně vidět. Nezklamal, neměl důvod přistupovat na záměr vedení pardubického klubu," reaguje Spálenka.

Bývalý reprezentační útočník nyní trénuje v Hradci a čeká, jak jeho situace dopadne. Zájem projevily Karlovy Vary, ale jednání jsou nyní na mrtvém bodu.

Autoři:


Najdete na iDNES.czmobilní verze