Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Kulhánek počítá s tím, že bude šéfem ČSLH

21 2004
Bratislava - Podpora výkonnostního hokeje a lepší přístup ke sponzorům. S takovou vizí se chce ujmout hokejového svazu Vratislav Kulhánek, šéf mladoboleslavské automobilky Škoda Auto. Před sobotní volební konferencí ČSLH je jediným kandidátem na post svazového předsedy, který opouští Karel Gut.

Na převzetí funkce je Kulhánek připraven. "Zatím to tak vypadá, žádný jiný kandidát není," řekl v pondělí ČTK během konference Autocee Slovakia 2004 v Bratislavě.

"Vidím jako cíl třetí fáze svého života, kdy už člověku jenom říkají, že dobře vypadá, nějak se pokoušet pomoci sportu," přiblížil šedesátiletý manažer představu svého budoucího působení.

Za rok a půl navíc pravděpodobně skončí ve funkci předsedy představenstva automobilky Škoda.

Kulhánek vyzdvihl, že český hokej není v dramatické finanční situaci a netrápí ho velké skandály. Zlepšit by se podle něj mohla odbornost v přístupu v nižších a mládežnických hokejových soutěžích.

"Pořád se mluví jenom o extralize, ale hráče do extraligy produkuje výkonnostní sport," zdůraznil.

Coby šéf společnosti, která tradičně patří k největším hokejovým mecenášům, si Kulhánek také myslí, že hokej stále leccos dluží sponzorům. Nestačí prý jen pomalovat mantinely nebo dresy, ale musí se udělat hlubší propagace. "Sponzor a jeho zákazníci by z toho měli mít více, než vidí v televizi nebo na stadionu," dodal.

O Kulhánkovi se jako o žhavém kandidátovi do čela hokejového svazu hovořilo už několik měsíců. Jeho šance se znásobily, když do stanovené lhůty na začátku června nepadl žádný návrh na protikandidáta.

"Nevím o žádné protilobby," řekl Kulhánek před sobotní volební konferencí ČSLH. Dosavadní předseda svazu Karel Gut, který už nechce ve funkci pokračovat, mu prý už přislíbil pomocnou ruku.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze