Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Čínský hokej expanduje do zámoří. Ženy Kunlunu budou hrát CWHL

Představitelé CWHL a čínského klubu Kunlun Red Star. | foto: CWHL.com

11 2017
Čínský lední hokej udělal další krok směrem ke zvýšení popularity tohoto sportu v této miliardové zemi. Zatímco mužský tým Kunlun Red Star má za sebou první sezonu v Kontinentální lize, ženský tým stejného klubu míří dokonce do zámoří. Stane se šestým účastníkem profesionální Canadian Women Hockey League.

Zámořská a čínská strana se dohodly zatím na pětileté smlouvě. Zatímco muži Kunlunu hráli své domácí zápasy v Pekingu a Šanghaji, ženský tým bude mít domácí prostředí v jedenáctimilionovém Šen-čenu. Hrát bude v moderní Dayun Areně, která má kapacitu hlediště 18 000 míst a kde se v minulých letech konaly především basketbalové a gymnastické akce.

„Je to historický moment pro kanadský ženský hokej a pro ženský hokej po celém světě. Jsem šťastná, že se rozrůstá na šest týmů a že ten šestý tým bude sídlit v Číně,“ uvedla komisařka CWHL Brenda Andressová v torontské hokejové Síni slávy, kde bylo přistoupení čínského klubu oficiálně oznámeno.

„Je to pro nás velký den, protože severoamerický ženský hokej je nyní spojen s více než 1,3 miliardou lidí v Číně. V Číně máme vlastní ženskou ligu, ale přistoupením k CWHL jsme významně rozšířili náš horizont. Chceme, aby se lední hokej stal velmi oblíbenou hrou v Číně,“ nechal se slyšet Siao-jü Čao, předseda představenstva Kunlun Red Star.

Kunlun Red Star bude šestým tým zámořské soutěže. Připojí ke čtyřem kanadským klubům (Brampton Thunder, Calgary Inferno, Montreal Canadiennes, Toronto Furies) a k americkému Boston Blades.

Každý klub CWHL odehraje v základní části soutěže 30 místo dosavadních 24 zápasů. Zámořské kluby při své cestě do Číny odehrají vždy tři zápasy, naopak Kunlun čekají zaoceánské „výlety“ opačným směrem.

Tím však čínská hokejová expanze nekončí. Kunlun založil další dva nové týmy. Jeden bude startovat v nižší ruské soutěži VHL a další v juniorské MHL. Úzké vztahy chce na základně uzavřených smluv udržovat i s některými evropskými kluby. Jedním z nich je i Liberec.

Autor:


Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost
Najdete na iDNES.czmobilní verze