Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Kusý kandiduje do předsednictva IIHF

21 2003
Senohraby - Generální manažer vicemistra extraligy z Pardubic a člen výkonného výboru Českého svazu ledního hokeje Zbyněk Kusý možná zakotví v předsednictvu Mezinárodní hokejové federace (IIHF). Rozhodne o tom nadcházející volební Kongres IIHF, který se uskuteční od 1. do 7. června ve španělské Marbelle. Šéf svazu Karel Gut po jednání výkonného výboru v Senohrabech potvrdil, že Kusý byl navržen jako kandidát za českou stranu.

O funkci místopředsedy světové federace se už naopak nadále nehodlá ucházet Miroslav Šubrt. Letos sedmasedmdesátiletý dlouholetý sportovní diplomat působí na tomto postu už od roku 1966.

"Na Kongresu budeme mít znovu prezentaci světového šampionátu, který se za rok uskuteční v Praze a v Ostravě," připomněl Gut blížící se hokejovou událost příštího roku. "Myslím, že mohu všechny delegáty ujistit o tom, že práce na výstavbě nové haly probíhají podle harmonogramu, dokonce s mírným několikadenním náskokem," netajil se spokojeností první muž českého hokeje.

Na jednání vrcholného orgánu světového hokeje bude český svaz zastupovat vedle Guta a Kusého, předsedy organizačního výboru hokejového MS 2004, také generální sekretář Martin Urban.

Výkonný výbor ČSLH vzal na vědomí hodnotící zprávu reprezentačních trenérů Slavomíra Lenera a Karla Najmana, kouče hokejové osmnáctky, o vystoupení obou celků na mistrovství světa. Se zvláštním potěšením přijal příspěvek šéfa komise rozhodčích Pavla Halase o tom, že sudí Vladimír Šindler, který řídil jako hlavní finálový duel mezi Kanadou a Švédskem na letošním MS v Helsinkách, byl zařazen mezi tři nejlepší rozhodčí šampionátu.

Gut ocenil spolupráci realizačního týmu s mužstvem a dodal, že Lener a spol. mají kontrakt až do světového šampionátu v příštím roce.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze